TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-02-05 - Ceny noclegów na ferie w polskich górach

Jakie są preferencje wyjazdowe polskich fanów zimowego szaleństwa i jak kształtują się ceny noclegów w najczęściej wybieranych miejscowościach przeanalizował portal Noclegowo.pl.

reklama


Okazuje się, że najpopularniejsza miejscowość niekoniecznie znaczy najdroższa. Jeżeli nie mamy skonkretyzowanego celu naszej podróży, warto na początku porównać ceny oraz znajdujące się w danej miejscowości atrakcje.

Aż 44% spośród wszystkich osób planujących ferie w Polsce spędzi je w Zakopanem. Sprzyja temu ogromna popularność miasta oraz duża ilość atrakcji, których nie ma w mniejszych miejscowościach. Średnio Polacy zapłacą tutaj za nocleg 49 zł za osobę. Pomimo największej ilości turystów, to nie tutaj ceny są największe. W Zakopanem częściej wybierane są pokoje niż całe apartamenty. Podróżni rzadko korzystają również z takich udogodnień jak spa czy sauna, co związane jest z niższą ceną.

W Karpaczu noclegu na ferie szuka 10% turystów. Jego koszt to średnio 52 zł za osobę, czyli nieco drożej niż w Zakopanem.

Trzeci pod względem popularności jest Szczyrk, do którego wybiera się 5% osób planujących ferie zimowe. Największym jednak zaskoczeniem są ceny. W Szczyrku średnio za osobę trzeba zapłacić 71 zł. Ze wszystkich górskich miejscowości, to właśnie tutaj odnotowane zostały najwyższe stawki za nocleg, co może być związane ze stosunkowo dużą ilością apartamentów w porównaniu do standardowych pokojów do wynajęcia.

Tuż za Szczyrkiem znajduje się Wisła. Średnia cena tutaj jest bardzo podobna jak w Karpaczu, oscylująca w granicach 53 zł.

Kolejną miejscowością wybieraną na ferie zimowe jest Szklarska Poręba, na którą zdecyduje się około 4% podróżnych. Cena tutaj jest jednak wyższa niż w Zakopanem, Karpaczu czy Wiśle. Jest to 67 zł za osobę.

Polacy szukający noclegu na ferie zwracają szczególną uwagę na udogodnienia w danym obiekcie. Podczas ferii jest to bliska odległość od stoku, a w przypadku Zakopanego od Krupówek oraz takie kwestie jak kominek, internet i parking.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com