TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-02-11 - Kolejny przewoźnik zmienia politykę bagażową

Niskobudżetowy austriacki przewoźnik w ślad za innymi europejskimi tanimi liniami lotniczymi zmienia politykę bagażową.

reklama


Przodownikiem zmian w cenach i wymiarach bagażu był irlandzki Ryanair - Ryanair wprowadzi kolejne zmiany dot. przewozu bagażu, który politykę bagażową zmienił już ubiegłym roku, aktualizując ją coraz nowszymi obostrzeniami. W ślad za nim podążył również węgierski przewoźnik - Wizz Air zmieni ceny przewozu bagaży.

Tym razem przyszła pora na Laudamotion - austriackie linie lotnicze, które zostały przejęte przez Ryanaira niespełna miesiąc wcześniej, o czym informowaliśmy w artykule Irlandzki przewoźnik przejmuje pełną kontrolę nad Laudamotion.

Od 31 marca 2019 roku na pokład samolotu będzie można zabrać jedną sztukę małego bagażu podręcznego o wymiarach 40 x 25 x 20 cm. Wcześniejsza polityka przewoźnika pozwalała na zabranie dużego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 20 cm i wadze do 10 kg (który był umieszczany w luku) oraz mniejszego bagażu o wymiarach 35 x 20 x 20 cm. Przepisy wejdą w życie po 31 marca 2019 roku i nie będą dotyczyć biletów kupionych przed 21 lutym.

W Polsce Laudamotion dotychczas obsługiwał jedno połączenie - z Krakowa do Wiednia, a od 2 kwietnia ma zostać uruchomione kolejne - z Krakowa do Stuttgartu.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com