TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-08-05 - Politycy o możliwym przywracaniu ograniczeń

Minister zdrowia, Adam Niedzielski wypowiedział się w kwestii ewentualnego nakładania obostrzeń w przypadku wzrostu liczby zachorowań na COVID-19.

reklama


Według słów ministra zdrowia, restrykcje będą nakładane, jeśli dzienna liczba nowych zakażeń przekroczy 1000. Minister Niedzielski dodał, że w pierwszej kolejności obostrzenia będą nakładane w regionach z najniższym poziomem wyszczepienia. Podkreślił, że szczepienia najgorzej idą na wschodnich krańcach województw: podkarpackiego, lubelskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Rzecznik rządu, Piotr Muller dodał, że jeśli liczba zachorowań będzie rosła, to zmniejszane będą limity osób mogących brać udział w wydarzeniach zbiorowych. Dodał, że obostrzenia mogą być podobne do tych, które obowiązywały na wiosnę. Także przy obowiązujących przepisach, teraz mamy tak, że jest limit osób plus osoby zaszczepione nie liczą się do limitu i możemy się spodziewać, że te limity, jeśli liczba chorych będzie rosła, będą się zmniejszały. Jeżeli mamy na weselu teraz 150-200 osób, a w październiku to będzie 25 lub 50 osób, to zaszczepieni faktycznie w tym sensie będą mieli łatwiej - tłumaczył rzecznik rządu na antenie Polsat News, dodając, że możliwe będą kontrole Sanepidu, a także przedsiębiorcy będą mogli weryfikować, czy klienci zostali zaszczepieni.

Jak dotąd jednak przedsiębiorcy nie dostali narzędzi prawnych pozwalających na weryfikację tego, kto został zaszczepiony, o czym pisaliśmy w aktualności Przedsiębiorcy nie dostali narzędzi do weryfikacji kto jest zaszczepiony. Niedawno Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego apelowała m.in. o stworzenie takich narzędzi, deklarując, że hotelarze będą gotowi na weryfikowanie, czy goście zostali zaszczepieni, pod warunkiem, iż zostaną wprowadzone pozwalające na to przepisy. Więcej o apelu IGHP w artykule IGHP: Hotele nie są ogniskami koronawirusaWróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com