TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-02-12 - Ryanair namawia do bezpośredniego zgłaszania roszczeń odszkodowawczych

Ryanair z zadowoleniem przyjął orzeczenie londyńskiego Sądu Apelacyjnego podtrzymujące dotychczasową politykę przewoźnika, w zakresie komunikacji i bezpośredniej wypłaty odszkodowań z tytułu rozporządzenia 261/04 na rzecz klientów, oraz odrzuceniu wniosku firmy Bott & Co Solicitors Ltd o wypłatę wynagrodzeń, których nie mogą uzyskać od klientów, gdyż ci otrzymali bezpośrednie odszkodowania od Ryanair.

reklama


Sędzia Lewison, który przewodniczył w rozprawie sądu apelacyjnego i orzekał wraz z sędziami Simonem i Lindblomem, stwierdził, że procedury reklamacyjne Ryanaira "umożliwiają pasażerom dochodzenie odszkodowań przy minimalnym nakładzie pracy". Sąd apelacyjny orzekł więc dokładnie tak samo jak Sąd Najwyższy w Londynie, który w zeszłym roku orzekł, iż "Ryanair stworzył czytelny i łatwy w użyciu system, dzięki któremu pasażerowie mogą wysuwać roszczenia o odszkodowania w związku z opóźnieniem lub anulacją lotu online lub korespondencyjnie bez pomocy osób trzecich."

Ryanair, w komunikacie prasowym, wzywa wszystkich pasażerów, którzy chcieliby wnieść roszczenia odszkodowawcze zgodnie z rozporządzeniem 261/04, do uczynienia tego bezpośrednio w Ryanair i unikania tzw. "łowców reklamacji" jak Bott & Co, Fairplane, Hayward Baker, Sky Legal i Flightright. Przewoźnik przekonuje, że klienci, którzy zgłoszą roszczenia bezpośrednio w Ryanair otrzymają 100% odszkodowania bez konieczności odliczenia honorarium "łowców reklamacji".

W zeszłym roku Ryanair utworzył specjalny Dział ds. Obsługi Odszkodowań, który rozpatruje wnioski o odszkodowania w ciągu 10 dni roboczych.

Z zadowoleniem przyjmujemy orzeczenie Sądu Apelacyjnego podtrzymujące zeszłoroczną decyzję Sądu Najwyższego w Londynie uznającego za właściwą politykę Ryanaira w zakresie komunikacji i bezpośredniej wypłaty odszkodowań z tytułu EU261 na rzecz klientów. Jeseśmy przekonani, iż orzeczenie to powstrzyma "łowców reklamacji" jak Bott & Co, Fairplane, Hayward Baker, Sky Lega i Flightright, którzy niepotrzebnie angażują klientów w procesy sądowe, tylko po to, aby pobrać od nich ponad 40% ich odszkodowania. Ryanair wzywa wszystkich pasażerów, którzy chcieliby wnieść roszczenia odszkodowawcze, do uczynienia tego bezpośrednio w Ryanair i unikania tzw. "łowców reklamacji" i ich wysokich prowizji. Ryanair stworzył w zeszłym roku specjalny Dział ds. Obsługi Odszkodowań, który rozpatruje wnioski o odszkodowania w ciągu 10 dni roboczych. - powiedział Kenny Jacobs z Ryanaira.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com