TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-06-12 - Nareszcie otwarcie granic

Od jutra Polska może przyjmować gości z UE bez kwarantanny, a Polacy mogą wyjeżdżać turystycznie. Loty międzynarodowe będą możliwe od 16 czerwca.

reklama


Nie wszystkie państwa UE otwierają dla nas swoje granice. Obecnie Polacy będą mogli wyjechać na wakacje do Chorwacji, Włoch i Bułgarii. Od poniedziałku 15 czerwca najprawdopodobniej będziemy mogli jechać również do Grecji, Czech, Austrii, Niemiec, Francji, Estonii oraz na Litwę i Łotwę.

Niestety z krajów turystycznie istotnych Słowacja i Węgry na razie nie otwarły granic. Wciąż wysokie wartości na liczniku dziennych zachorowań wykazują Polskę jako kraj z aktywnym wirusem. Dziać się tak może z uwagi na zbyt małą liczbę testów w pierwszych miesiącach pandemii. Dopiero do 2-giej połowy maja w Polsce jest średnio wykonywane ponad 15 tys. testów dziennie dzięki czemu jest szansa wyłapać nieznalezione do tej pory ogniska (jak kopalnie). Jednak po wykryciu i zablokowaniu takich dużych ognisk, nasza sytuacja powinna się poprawiać.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com