TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
FlixBus Polska wznawia działalność operacyjną na wybranych trasach krajowych i międzynarodowych.
reklama
Bilety na połączenia m.in. do Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Berlina, Hamburga czy Amsterdamu dostępne są już w systemie rezerwacyjnym. Dodatkowo, spółka wprowadza rozszerzone standardy i wymogi bezpieczeństwa.
W pierwszej kolejności wznawiamy połączenia, na które widzimy największe zapotrzebowanie wśród naszych pasażerów i których uruchomienie jest możliwe pod kątem obostrzeń na poszczególnych granicach. Są to przede wszystkim kierunki do Niemiec i Holandii, dokąd wielu Polaków jeździ do pracy, oraz główne miasta w Polsce. Uruchomienie kolejnych połączeń będzie odbywało się sukcesywnie w najbliższych tygodniach, aby ponownie udostępnić naszym pasażerom największą sieć połączeń autobusowych w Polsce i Europie - mówi Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBusa w Polsce i na Ukrainie.
W ramach sześciu regularnych połączeń FlixBus Polska, które będą kursowały od 28 maja, będzie można dotrzeć do ponad 30 europejskich miast, w tym 14 w Polsce i 19 w Niemczech i Holandii. Wśród głównych kierunków znajdą się: Warszawa, Wrocław, Kraków, Katowice, Zakopane, Poznań, Kielce, Rzeszów, Przemyśl, Berlin, Hamburg, Hanower, Brema, Dortmund, Drezno, Bonn, Amsterdam
Na odcinkach krajowych w dalszym ciągu będziemy stosować się do zaleceń rządowych dotyczących limitu dopuszczonych do przewozu pasażerów. Przypominamy też o sprawdzaniu aktualnych wytycznych rządowych dotyczących przekraczania granic i konieczności posiadania odpowiednich dokumentów - dodaje Leman.
Dodatkowo, 28 maja ruszą także wybrane kursy krajowe niemieckiego oddziału FlixBusa, dzięki czemu będą one uzupełnieniem oferty polskiej - z jedną przesiadką będzie można dostać się m.in. do Monachium, Frankfurtu n. Menem, Lipska czy Stuttgartu. Polska i Niemcy to kolejne rynki FlixBusa, na których spółka wznawia działalność operacyjną. Wcześniej, w tym miesiącu pierwsze kursy krajowe FlixBusa wystartowały w Czechach, Chorwacji i Portugalii.
Wraz ze wznowieniem procesu powracania na europejskie drogi, FlixBus postanowił rozszerzyć standardy i wymogi bezpieczeństwa w celu zapewnienia maksymalnej ochrony pasażerów, kierowców i pracowników FlixBusa przed potencjalnym ryzykiem.
Zgodnie z wytycznymi i zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, Komisji Europejskiej oraz krajowych organów państwowych, opracowaliśmy szereg procedur, które będą ściśle przestrzegane od momentu wznowienia połączeń we wszystkich 31 krajach, w których operuje spółka i będą systematycznie wdrażane we współpracy z partnerami autobusowymi - komentuje Konrad Bąbliński, dyrektor ds. bezpieczeństwa we FlixMobility Będą one dotyczyć m.in. profesjonalnej dezynfekcji pojazdów po każdym kursie, obowiązku zakrywania nosa i ust na pokładzie przez pasażerów i kierowców czy zmian w odprawie polegających m.in. na wyłącznie cyfrowej kontroli biletów, bezdotykowej inspekcji dokumentów uprawniających do podróży, obowiązkowej dezynfekcji rąk przez pasażerów przy wejściu do pojazdu czy zachowaniu 2-metrowych odstępów przy umieszczeniu bagażu w luku i wejściu na pokład-dodaje.
Główne elementy rozszerzonych standardów i wymogów bezpieczeństwa we FlixBusie:
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami