TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2018-01-26 - Prognozy AirHelp dla branży turystycznej

Mniej zakłóconych lotów? Nowi przewoźnicy na globalnej scenie? Firma AirHelp prognozuje, jak rozwinie się branża turystyczna w kolejnych latach.

reklama


Nowi przewoźnicy na globalnej scenie
W ciągu następnych pięciu lat, linie lotnicze pochodzące z najszybciej rozwijających się rynków przewozów pasażerskich - Indii, Chin czy Indonezji, wejdą na scenę globalną. Zmuszą tym samym bardziej znanych przewoźników do odświeżenia swoich usług poprzez zapewnienie większego komfortu. Między innymi dzięki wykorzystaniu nowych technologii czy personalizowaniu serwisu. Prawa pasażerów linii lotniczych również odegrają ważną rolę. Przewoźnicy, którzy będą je respektować, zyskają przewagę nad konkurencją, spotkają się bowiem z przychylnością konsumentów - mówi Christian Nielsen, Chief Legal Officer w AirHelp.

Mniej zakłóconych lotów
Według Kaspra Rasmussena, Vice President of Strategic Partnerships w AirHelp, większość przewidywanych zakłóceń lotów zostanie w najbliższym czasie wyeliminowana, ponieważ koszty wypłaty odszkodowań i straty klientów będą wyższe niż inwestycje w działania zapobiegające takim sytuacjom. Jestem przekonany, że takie firmy, jak AirHelp będą w centrum kształtowania globalnych standardów dotyczących kwalifikacji lotów do rekompensaty. Docelowo wszyscy uprawnieni otrzymają pieniądze automatycznie i niezależnie od tego, gdzie się obecnie znajdują oraz czy kupili bilet za pośrednictwem linii lotniczej, biura podróży lub dowolnego innego punktu sprzedaży - dodaje Rasmussen.

Rozwiązanie problemu z wypłatą odszkodowań
MówiÄ…c o aktualnym, przytÅ‚aczajÄ…cym braku miÄ™dzynarodowych rozwiÄ…zaÅ„ pÅ‚atniczych dla branży turystycznej, Krzysztof Piernicki, Finance Vice President podkreÅ›la potrzebÄ™ znalezienia sposobu radzenia sobie z lokalnymi pÅ‚atnoÅ›ciami.W ciÄ…gu najbliższych piÄ™ciu lat przewidujemy, że bÄ™dziemy Å›wiadkami gwaÅ‚townego wzrostu liczby nowoczesnych, elastycznych form przekazów pieniężnych, które bÄ™dÄ… funkcjonować zgodnie z regulacjami prawnymi na caÅ‚ym Å›wiecie. W AirHelp na pewno z nich skorzystamy, aby jeszcze Å‚atwiej i szybciej wypÅ‚acać odszkodowania za zakłócenia w podróży - podsumowuje Krzysztof Piernicki.

Cyfrowa transformacja branży
Kontynuując refleksję nad postępami w branży, Johnny Quach, Product Vice President, dodaje, że systemy rezerwacji podróży są niezmienne od dziesięcioleci. Startupy mają jednak pokłady technologiczne, by tworzyć nowoczesne interfejsy użytkownika. AirHelp spodziewa się, że pojawi się duża platforma, która wymusi transformację całej branży, niezależnie od tego, czy to będzie augmented reality, virtual reality, blockchain, sztuczna inteligencja, czy coś zupełnie innego.

Sztuczna inteligencja zadomowi siÄ™ na dobre
Zespół zarzÄ…dzajÄ…cy w AirHelp jest przekonany, że sztuczna inteligencja i samouczenie bÄ™dÄ… miaÅ‚y wielki wpÅ‚yw także na rynek lotniczy. W tym momencie ich zastosowanie jest znacznie okrojone w porównaniu do innymi branż. W AirHelp lubimy wyprzedzać trendy, wiÄ™c w ciÄ…gu najbliższych kilku lat bÄ™dziemy w stanie zarzÄ…dzać wnioskami o odszkodowanie w 80-90% bez udziaÅ‚u czÅ‚owieka - od oceny zasadnoÅ›ci, poprzez przekazanie na drogÄ™ sÄ…dowÄ…, do kierowania zespoÅ‚em, w którym wymagany jest kontakt z klientem. Nasz obecny prawnik-robot Lara może już przeprocesować 50% roszczeÅ„, a wiÄ™c nie jest to wcale tak odlegÅ‚a wizja. Oczekujemy, że wykorzystanie sztucznej inteligencji rozwinie siÄ™ tak daleko, że bÄ™dziemy mogli stworzyć prawdziwego asystenta podróży ze sztucznÄ… inteligencjÄ…, zdolnego nauczyć siÄ™ preferencji klientów i dopasować siÄ™ do nich.

Spełnieni pracownicy
Sztuczna inteligencja wywołuje niekończące się pytania o to, czy rzeczywiście może w przyszłości zastąpić pracę człowieka. Bolesław Drapella, Chief Operating Officer w AirHelp, przewiduje, że IA i uczenie maszynowe przejmą wiele procesów, ale równolegle zwiększy się zapotrzebowanie klientów na prawdziwy kontakt z ludźmi.Jest on szczególnie ważny, gdy ludzie spotykają się z takimi trudnościami, jak opóźniony czy odwołany lot oraz odmową przyjęcia na pokład. Zaawansowane prace w obszarze sztucznej inteligencji pomogą nam to tym ludziom dostarczyć, ponieważ AI zajmie się żmudną pracą papierkową i administracją, a my będziemy mogli zadbać o podróżnych i jakość ich obsługi - dodaje Drapella.

Aleksandra Lazarowska, szef działu HR, dodaje, że rozwijanie sztucznej inteligencji i automatyzacja wiążą się mimo wszystko z podniesieniem zadowolenia pracowników, ponieważ będą mogli koncentrować się na rozwoju osobistym i szkoleniach.

Kończąc debatę o tym, jak kształtuje się przyszłość w branży turystycznej, Henrik Zillmer, CEO w AirHelp dodaje, że za ostatnie 5 lat linie lotnicze powinny wypłacić podróżnym odszkodowania o łącznej wartości ponad 40 mld dolarów. Pomimo kwalifikowalności tych roszczeń, 35 milionów ludzi zrezygnowało jednak z prawa do ubiegania się o rekompensatę. Wykorzystywanie nowych technologii stanie się wyróżnikiem AirHelp na rynku, tak samo jak stale rosnący międzynarodowy zespół i niekończące się zaangażowanie w pomaganiu pasażerom z całego świata w egzekwowaniu ich praw.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com