TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-05-18 - Włochy zmniejszają ograniczenia

Włoski rząd podjął decyzję o stopniowym przywracaniu normalności. Od poniedziałku, 18 maja znacznie poluzowano dotychczasowe restrykcje i zapowiedziano plan dotyczący luzowania kolejnych obostrzeń.

reklama


Włoski dziennik La Repubblica hucznie obwieścił koniec kwarantanny. I tak od 18 maja mogą się otwierać lokale gastronomiczne, salony fryzjerskie, wznowią pracę muzea. Ludzie będą mogli wychodzić z domów bez ograniczeń, zostanie umożliwione wznowienie kontaktów towarzyskich.

Włoska gazeta opublikowała także harmonogram znoszenia kolejnych obostrzeń. I tak, od 25 maja zostaną otwarte kluby fitness i baseny, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, które będą musiały stosować się do zaostrzonych środków bezpieczeństwa. Od 3 czerwca będzie można swobodnie podróżować po Włoszech, jak i przyjeżdżać do tego kraju, bez konieczności przechodzenia kwarantanny, ani uzasadniania celu swojego przyjazdu. 15 czerwca, mają wznowić działalność kina i teatry, z ograniczeniami co do ilości miejsc na widowni i koniecznością zachowania odpowiednich odstępów.

Oczywiście będą obowiązywać pewne ograniczenia. Środki bezpieczeństwa dla restauracji są w gruncie rzeczy podobne, do obowiązujących w Polsce, także od 18 maja. Zakazane będzie podawanie posiłków w formie bufetu, wymagane będzie zachowanie odległości pomiędzy klientami (nie będzie obowiązywać w przypadku rodzin), maseczki będzie można zdejmować tylko siedząc przy stole. Nie będzie natomiast konieczne wstawianie barier ochronnych z plexi, choć niektóre regiony, jak np. Kampania, sugerują takie rozwiązania. W niektórych regionach środki bezpieczeństwa mogą się od siebie różnić. Np. w Lombardii, która jest jednym z najmocniej dotkniętych przez epidemię regionów, klienci wchodzący do lokali gastronomicznych będą mieli mierzoną temperaturę, bezdotykowi termometrami.

Choć od dziś lokale gastronomiczne mogą się otwierać, nie wszystkie to uczynią. Właściciele części z nich uznali ich przystosowanie do obostrzeń za nieopłacalne, z powodu braku turystów.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2020 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com