TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-08-11 - Andrzej Gut-Mostowy podaje się do dymisji

Odpowiedzialny za turystykę, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy podaje się do dymisji.

reklama


Jak powiedział Gut-Mostowy, podczas konferencji prasowej zorganizowanej wspólnie z wiceminister Iwoną Michałek, jego dymisja jest naturalną konsekwencją usunięcia z rządu wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina, lidera partii Porozumienie, której członkiem jest także Gut-Mostowy.

Uważam, że przez ostatnie półtora roku zrobiliśmy w ministerstwie bardzo wiele aby polska turystyka mogła przetrwać - mówił były już wiceminister rozwoju, pracy i technologii.

Nie widzę możliwości pracy w Zjednoczonej Prawicy bez Jarosława Gowina. Nie zgadzam się z zarzutami rzecznika rządu, nie zgadzam się z tym, co jest przekazywane przez działaczy PiS. Nie spodziewałam się też po panu premierze Morawieckim, że w ten sposób przekaże tę informację Jarosławowi Gowinowi. Na pewnym poziomie powinno się przeprowadzić osobistą rozmowę. Tak wypada, powinien być taki dobry zwyczaj - dodawała Iwona Michałek.

To bardzo niepokojąca informacja dla branży turystycznej, nadal pozostającej w kryzysie. Niewątpliwie zaangażowanie Pana Ministra uratowało wiele firm turystycznych. W imieniu Polska Izba Turystyki gratuluję Panu odważnego i merytorycznego kontaktu z branżą oraz dziękuję za dobrą współpracę. Nie wszystko udało się osiągnąć, ale patrząc od podwórka - zrobił Pan więcej niż Pan mógł. Postawił Pan wysoko poprzeczkę swojemu następcy - skomentował odejście wiceministra Guta-Mostowego z rządu prezes Polskiej Izby Turystyki, Paweł Niewiadomski.

Porozumienie wychodzi z koalicji i stworzy własne koło parlamentarne. Według informacji medialnych, Prawo i Sprawiedliwość próbuje przeciągnąć na swoją stronę kilku posłów tej partii, co pozwoliłoby im na utrzymanie większości w Sejmie.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com