TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-11-18 - Polski Holding Hotelowy dołącza do projektu Poland Business Harbour

Polski Holding Hotelowy wspiera działania rządowego programu Poland Business Harbour, w ramach którego organizowana jest bezproblemowa relokacja białoruskich przedsiębiorców, startupów i programistów do Polski.

reklama


PHH wspiera specjalistów z Białorusi, gwarantując im noclegi w hotelu Hampton by Hilton Warsaw Airport, by zapewnić im adaptację w naszym kraju.

Od 9 września działa rządowy projekt Poland Business Harbour, który ma pomóc przedsiębiorcom z dotkniętej zawirowaniami politycznymi Białorusi. Inicjatorem programu są Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) i GovTech Polska w KPRM we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwem Spraw Zagranicznych i fundacją Startup Hub Poland.

Dzisiejsze poszerzenie grona partnerów Poland Business Harbour to kolejny dowód, że polsko-białoruska solidarność jednoczy Rząd, społeczeństwo i biznes. Dzięki tej współpracy, uda nam się sprawić, że Polska będzie oferować białoruskim specjalistom IT drugi dom dosłownie i w przenośni - mówi Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech.

Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego znana jest z angażowania się w działalność społeczną na wielu polach. Realizując swoją misję, chętnie wspieramy różnego rodzaju inicjatywy, wykorzystując do tego nasze zaplecze w postaci 28 obiektów hotelowych oraz kapitału ludzkiego. Dlatego, kiedy przedstawiono nam projekt Poland Biznes Harbour z przyjemnością włączyliśmy się do akcji - mówi prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu.

Tym samym w ramach symbolicznej opłaty w swoim hotelu Hampton by Hilton Warsaw Airport gwarantuje komfortowy pobyt białoruskim przedsiębiorcom. Działania te mają na celu ułatwienie podjęcia przez nich pracy i rozpoczęcia działalności w Polsce. Plan Gospodarczy dla Białorusi przedstawił 2 października podczas szczytu UE w Brukseli w imieniu Grupy Wyszehradzkiej premier Mateusz Morawiecki. To kompleksowy pakiet, ułatwiający specjalistom IT, start-upom i innym rmom bezproblemową relokację na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Dzięki pakietowi usług można dowiedzieć się m.in. tego, jak szybko i sprawnie rozpocząć działalność na terenie Polski, uzyskać wsparcie przy relokacji pracowników i ich rodzin czy otrzymać prawną i wizową pomoc w formule "business concierge". Poza tym osoby zyczne i rmy z Białorusi mogą liczyć na ułatwienia
w kontakcie z samorządami czy Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi, które aktywnie włączyły się w przygotowanie oferty dla relokowanych pracowników i ich rodzin, tworząc tymczasową przestrzeń biurową i mieszkaniową. Dodatkowo dzieci kontynuujące naukę w polskich szkołach zyskują prawo do dodatkowych godzin nauki języka polskiego.

Generalnie idea pomagania przedsiębiorcom z ogarniętej zawirowaniami Białorusi i przyciągnięcia ich do Polski jest szczytna i może przynieść naszemu krajowi korzyści. Niemniej szkoda, że rząd zapomina o skutecznej pomocy dla polskich przedsiębiorców z branż najmocniej dotkniętych kryzysem, takich jak szeroko pojęta turystyka. Zastanawiamy się dokąd będą wyjeżdżać polscy przedsiębiorcy, którzy nie doczekają się pomocy? Powstaje pytanie także, czy jeśli ci Białorusini zorientują się jak rząd traktuje przedsiębiorców, to czy sami nie wyjadą i nie przeniosą swoich biznesów do krajów, które stworzą im lepsze warunki?



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com