TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-08-06 - Niedzielski: pełny lockdown i zamykanie całych branż mało prawdopodobne

Firmy, które będą w stanie wykazać, że wszyscy pracownicy zostali zaszczepieni mogą być zwolnione z obostrzeń - przekonywał minister zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z RMF FM.

reklama


Minister Niedzielski powtórzył to co mówił już wcześniej, a mianowicie, że w przypadku wzrostu liczby zakażeń obostrzenia będą nakładane w pierwszej kolejności na województwa o najniższym poziomie wyszczepienia. Dodał, że nie chce aby obywatele, którzy się zaszczepili ponosili pełne konsekwencje za tych, którzy nie chcieli się zaszczepić. Niedzielski dał przykład, że gdyby zostały zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne w danym regionie, to te salony, które mają zaszczepionych pracowników i obsługują zaszczepionych klientów mogłyby działać. Daje to pewną nadzieję dla gastronomii, czy hotelarstwa na to, że być może uda się uniknąć pełnego lockdownu i prowadzić działalność w jakimś zakresie pozwalającym, jeśli nie na generowanie zysków, to przynajmniej na pokrycie kosztów.

Będziemy robili wszystko aby osoby zaszczepione ponosiły jak najmniejsze koszty decyzji osób niezaszczepionych - mówił minister zdrowia, unikając jednak deklaracji, że osoby zaszczepione nie ucierpią na obostrzeniach. Podkreślał, że podejmowanie ostatecznych i wiążących decyzji dotyczących ograniczeń jest w obecnej sytuacji przedwczesne. Podejmowanie decyzji o obostrzeniach powinno się odbywać w odniesieniu do sytuacji epidemicznej, która na razie nie upoważnia nas do przedsięwzięcia takich kroków - mówił Niedzielski.

Adam Niedzielski powiedział, że pełny lockdown jest mało prawdopodobny i rząd będzie starał się unikać zamykania całych branż, a bardziej należy się spodziewać obniżania obecnie obowiązujących limitów. Minister zdrowia podał przykład Wielkiej Brytanii, która nie zdecydowała się na lockdown, pomimo dużej liczby zakażeń, co jednak nie spowodowało niewydolności tamtejszej służby zdrowia.

Całą rozmowę z ministrem zdrowia można obejrzeć poniżej.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com