TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2017-08-07 - Ministerstwo Sportu i Turystyki przyjmuje wnioski o dofinansowanie

Już można składać wnioski do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dopłaty do zadań publicznych realizowanych w sferze turystyki. Największe dofinansowanie mogą zyskać organizatorzy study tour.

reklama


Wnioski można składać do 25 sierpnia. Do podziału jest pół miliona złotych, o dofinansowanie mogą się ubiegać organizacje pozarządowe i pożytku publicznego prowadzące działalność w sferze turystyki, między innymi ekoturystyki, agroturystyki, przewodnictwa i pilotażu, rekreacji i krajoznawstwa, wypoczynku i hotelarstwa. Warunkiem w tym przypadku jest dokumentacja działalności w sektorze turystyki nie krótszym niż dwa lata.
Aż 75% dofinansowanie skierowane było dla organizatorów wizyt studyjnych po Polsce, które odbywały się będą między wrześniem a grudniem tego roku, w obiektach turystycznych zrealizowanych w formule publiczno-prywatnej, przede wszystkim ujętych w "Katalogu dobrych praktyk projektów partnerstwa publiczno-prywatnego w obszarze turystyki", wydanym przez MSiT w 2016 roku.

W programie study tour musi być przynajmniej jeden nocleg i zwiedzanie trzech obiektów, spotkanie z właścicielem lub zarządcą. Study tour musi być organizowane przez jednostkę samorządu terytorialnego i partnera prywatnego. Uczestnikami podróży studyjnych mogą być pracownicy samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy związani z sektorem usług turystycznych i przedstawiciele organizacji, które prowadzą projekty w formule partnerstwa publiczno-prywatnego dotyczące turystyki.

Oferty należy składać w Kancelarii Ogólnej Ministerstwa Sportu i Turystyki ul. Senatorska 14 w Warszawie lub przesyłać na adres: Ministerstwa Sportu i Turystyki ul. Senatorska 14, 00-082 Warszawa.Formularz zgłoszeniowy, regulamin konkursu i "Katalog dobrych praktyk projektów partnerstwa publiczno-prywatnego w obszarze turystyki" są do pobrania na stronie Ministerstwa Turystyki i Sportu

Przyznana dotacja za realizację zadania zostanie rozliczona na podstawie faktycznie poniesionych kosztów wykazanych w zestawieniu faktur i rachunków w sprawozdaniu końcowym. Wymagany wkład własny finansowy organizatora wnioskującego o dotację musi wynieść minimum 10 proc. kosztu całkowitego zadania.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com