TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2021-08-12 - Nowe ministerstwo dla turystyki?

Po odejściu Jarosława Gowina rację bytu traci ministerstwo skrojone pod byłego wicepremiera. Jak podaje Interia czekają nas w tej materii pewnie zmiany.

reklama


Z dotychczasowego resortu obejmującego: budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo, gospodarka, turystyka oraz praca, wyłączone mają być do osobnych resortów budownictwo i praca. Niestety w spekulacjach brak pomysłów na osobne ministerstwo turystyki, jednak w czasach pandemii, gdy turystyka ledwo działa, brak perspektywicznego spojrzenia pozwalającego zauważyć, że ta branża wnosiła dużo PKB i zatrudniała wiele osób.

Także giełda nazwisk, jeśli chodzi o ewentualnego wiceministra mającego w gestii turystykę, nie budzi zbyt wielkiego entuzjazmu. Pojawiają się spekulacje wskazujące na Olgę Semeniuk lub Annę Krupkę, która już była wiceministrem turystyki. Warto zauważyć, że obecnie wiceminister będzie zarabiał już 16 tys. zł miesięcznie brutto co czyni posadę znacznie bardziej atrakcyjną niż dotychczas. Niestety z uwagi na ostatnie głosowania, a także z powodów finansowych, może się okazać, że także na tym stanowisku wygrają kompetencje polityczne i wiceminister nie będzie się zbytnio znał na swojej dziedzinie.

Jak podaje Interia, przez okres przejściowy ministerstwami formalnie kierować będzie premier Mateusz Morawiecki, aż wszelkie kwestie, w tym personalne, się dotrą. Tymczasem w ministerstwie planowana jest czystka wszystkich osób zatrudnionych podczas kierowania resortem Jarosława Gowina. - Mają ciąć absolutnie wszystkich, nie patrząc na to czy to dyrektor departamentu czy szeregowy pracownik merytoryczny - powiedział serwisowi money.pl poseł Porozumienia Michał Wypij.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com