TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2020-11-24 - Portale noclegowe apelują do rządu ws. obostrzeń dotykających branżę turystyczną

W oficjalnym piśmie skierowanym do Prezesa Rady Ministrów portal noclegowy e-wczasy.pl apeluje o otwarcie obiektów noclegowych.

reklama


Jako portal noclegowy reprezentujemy interesy blisko 10 tysięcy przedsiębiorców - tych drobnych prowadzących sezonowy wynajem pokoi jak i większych obiektów hotelarskich. Nasza propozycja jest taka aby przede wszystkim wydłużyć termin ferii aż do 10tyg. Po drugie wprowadzić restrykcje w przyjmowaniu gości w hotelach zmniejszając maksymalne obłożenie do 70% lub nawet tylko 50%. Oczywiste jest egzekwowanie zasad higieny i dystansu społecznego. Ruch ten jest niezbędny do utrzymania przy życiu organizmu jakim jest polska turystyka. - mówi Eliasz Polański właściciel portalu.

Autorzy listu podkreślają, że turystyka zwłaszcza w okresie zimowym w górach podczas 6 tygodni ferii dostarczała 50-70% obrotu rocznego wszystkim przedsiębiorcom z tego regionu. Zamknięcie hotel, restauracji, obiektów noclegowych to prawdziwy dramat dla wszystkich, którzy utrzymują się z turystyki. Na portalach społecznościowych hotelarze i kwaterodawcy mówią otwarcie o strajku generalnym jeśli nic się nie zmieni.

Poniżej pełna treść listu


Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2021 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com