TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2019-01-29 - Czeskie uzdrowiska starają się o wpis na listę UNESCO

Trzy najsłynniejsze czeskie uzdrowiska starają się, wspólnie z kolejnymi jedenastoma europejskimi kurortami, o wpis na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

reklama


Uzdrowisko Karlowe Wary zostało założone przez króla Karola IV. Obecnie kurort jest miejscem wypoczynku turystów z całego świata. Leczy się tu przede wszystkim zaburzenia metabolizmu i układu trawiennego. Sił nabierają tu także pacjenci po chorobach onkologicznych. Kurort oferuje trzynaście gorących źródeł o temperaturze od 41C do 73C tryskających z głębokości 2-2,5 km.

Kolejnym uzdrowiskiem pretendującym do wpisu na listę UNESCO są Mariańskie Łaźnie, które swój pierwszy sezon uzdrowiskowy rozpoczęły w roku 1808. W swoim czasie bywał tu król angielski Edward VII, J. W. Goethe czy Fryderyk Chopin, którego pobyt w uzdrowisku do dziś przypomina coroczny festiwal muzyczny im. F. Chopina.

Z kolei Franciszkowe Łaźnie należą do najbardziej malowniczych miast uzdrowiskowych w Czechach. Zostały założone w 1793 roku przez cesarza Franciszka I. Kurort specjalizuje się głównie w leczeniu chorób kobiecych, serca, stanów pozawałowych oraz układu krążenia.

Oprócz trzech czeskich uzdrowisk, na listę UNESCO kandydują niemieckie miasta Baden-Baden, Bad Ems i Bad Kissingen, blegijskie miasto Spa, francuskie Vichy, włoskie Montecatini Terme, austriackie Baden koło Wiednia i angielskie City of Bath.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2019 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com