TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2025-01-08 - Amsterdam oknem na świat z Poznania

Linie lotnicze KLM zapowiedziały, że od tej wiosny podwoją liczbę lotów z Poznania do Amsterdamu z 7 do 14 tygodniowo. Nowy poranny lot zapewni pełny dostęp do siatki połączeń KLM przez port bazowy w Amsterdamie.

reklama


Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze KLM zapowiedziały, że zwiększą liczbę połączeń z Portu Lotniczego Poznań - Ławica do Amsterdamu - lotnisko Schiphol. Od 30 marca 2025 r. podróżni będą mieli do dyspozycji dwa loty dziennie. Podwojenie liczby rejsów na tej trasie w korzystnym rozkładzie godzinowym otwiera przed mieszkańcami Poznania i Wielkopolski pełną ofertę połączeń KLM przez lotnisko bazowe w Amsterdamie, na 5 kontynentów.

Dodatkowe, codzienne połączenie zostanie uruchomione wraz z początkiem letniego rozkładu lotów, tj. od 30 marca 2025 r. Poranny odlot z Poznania zaplanowano na godzinę 6:30, z przylotem do Amsterdamu o 8:20. Natomiast nowy lot z Amsterdamu będzie startował o godzinie 20:15 z lądowaniem na lotnisku Poznań - Ławica o 21:55, gdzie samolot pozostanie na noc. Pasażerowie będą podróżować na pokładzie samolotu Embraer E175.

Poranne loty umożliwią pasażerom z Poznania dostęp do całej siatki połączeń KLM, w tym lotów międzykontynentalnych, z wygodną przesiadką w Amsterdamie. Ponadto, dzięki korzystnym godzinom rejsów. Podróżni będą mogli bardziej efektywnie zaplanować weekend w Amsterdamie, czy jednodniowe podróże służbowe do Holandii. Zwiększenie liczby lotów z 7 do 14 tygodniowo jest wynikiem rosnącego zainteresowania podróżami na tej trasie i podyktowane optymistycznymi prognozami dla tego połączenia.

Bardzo nas cieszy decyzja KLM o zwiększeniu liczby lotów między Poznaniem a Amsterdamem - z jednego do dwóch dziennie. Ta ważna inwestycja w rozwój trasy przynosi trzy istotne korzyści dla naszych klientów. Po pierwsze, zwiększa dostępność miejsc na lotach KLM. Po drugie, nowy poranny rejs z Poznania oznacza więcej możliwości przesiadkowych na dalsze połączenia KLM z Amsterdamu. A po trzecie, pasażerowie biznesowi mogą teraz wygodnie odbywać jednodniowe podróże do Holandii, startując o 6:30 i wracając do Poznania o 21:55.
KLM stale inwestuje w swoją siatkę i nowe trasy, dając swoim klientom jeszcze większy wybór opcji podróży. Najnowsze destynacje, które w tym roku włączymy do naszej globalnej oferty lotów to: Portland, Hajdarabad, Georgetown i San Diego oraz trzy europejskie miasta: Biarritz, Ljubljana i Exeter. Mamy nadzieję, że wzbogacona oferta KLM w Polsce przyniesie nam dalszy rozwój i jeszcze więcej zadowolonych pasażerów.
- powiedziała Joanna Oleśniewicz - Dyrektor Generalna Sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

Z radością potwierdzam dobrą wiadomość, długo oczekiwaną, od linii lotniczej KLM. Od 30 marca 2025 roku Port Lotniczy w Poznaniu będzie oferować dwa połączenia dziennie do Amsterdamu. Codzienne loty o godzinie 6:30, jako druga dzienna rotacja, umożliwią naszym pasażerom jeszcze większą elastyczność i wygodę w podróżowaniu do serca Holandii. Jesteśmy przekonani, że ta inwestycja w to połączenie lotnicze przyczyni się do znaczącego rozwoju turystyki oraz zwiększenia kapitału biznesowego w naszym regionie. - powiedział Grzegorz Bykowski - Prezes Zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

»»»» Starsze informacje 2024-12-13 ««««


Lotnisko Ławica w Poznaniu wprowadzi nowoczesne rozwiązanie, które znacznie usprawni proces kontroli bagażu podręcznego. Dzięki nowym urządzeniom pasażerowie nie będą musieli wyciągać płynów, ani zdejmować butów podczas odprawy, co pozwoli ponad dwukrotnie przyspieszyć obsługę.

Jak podkreślił Marcin Drzycimski z lotniska Ławica, cała kontrola bagażu może potrwać zaledwie 40 sekund, o ile nie zostaną wykryte żadne nieprawidłowości. Inwestycja ma na celu podniesienie komfortu podróżnych oraz usprawnienie procedur bezpieczeństwa. Innowacyjny system kontroli bagażu oparty na technologii tomografii komputerowej czyni Ławicę pionierem w skali Polski. Automatyczne kuwety na bagaże, które wracają na miejsce, oraz taśmy transportowe w hali odlotów mają dodatkowo usprawnić procesy logistyczne. Rozwiązania te pozwolą na efektywne zarządzanie ruchem pasażerskim, zwłaszcza w okresach wzmożonego ruchu. Zgodnie z planem, pierwsze dwa urządzenia zaczną działać w kwietniu 2025 roku, a do maja zostaną zainstalowane kolejne dwie taśmy.

Zmiany obejmą również reorganizację przestrzeni na lotnisku. Strefa kontroli zostanie przeniesiona, aby dostosować infrastrukturę do nowych urządzeń. Dzięki temu lotnisko zwiększy swoją przepustowość i poprawi obsługę podróżnych.

Starsze informacje 2024-10-15


Ryanair ogłosił dziś rekordowy rozkład dla Poznania na sezon Zima24. Obejmuje on zbazowanie na zimę dodatkowego samolotu (łącznie 4) oraz 23 trasy (4 nowe).

Ryanair będzie latał z Poznania do Kopenhagi, Malagi, Palermo, Salonik. Zwiększy też liczbę lotów do ulubionych słonecznych kierunków na zimowy city-break: Alicante, Bari, Malta, Pafos i Rzym.

Prezes Lotniska Poznań Ławica, Grzegorz Bykowski, powiedział: Statystyki oraz liczby odnoszące się do naszych bardzo dobrych, de facto wyników podczas tegorocznego wysokiego sezonu, to jednak dla pasażerów nie jest do końca tym, co ich najbardziej interesuje. Dla nich najistotniejsza jest ciągłość i szerokość rozkładu połączeń z Poznania. I tak faktycznie jest bo sezon zima 2024/2025 jest historycznie rekordowym pod względem liczby połączeń. Ten sukces, wspólny z linią lotniczą Ryanair, powodowany jest tym, iż po raz pierwszy w ofercie zimowej pojawiły się połączenia, które do tej pory były dostępne jedynie latem, a co jest równie ważne, to częstotliwość do tych destynacji jest zdecydowanie wyższa, niż do tej pory. Dzięki rozkładowi zimowemu od linii lotniczej Ryanair skonstruowanemu w taki sposób, można łamać schemat latania jeden, czy dwa razy w tygodniu i korzystać z połączeń trzy i nawet cztery razy w tygodniu. W ten sposób na mieszkańców regionu oczekują na przykład Włochy, Grecja, Cypr, Hiszpania z ulubionym przez poznaniaków Alicante i świetnie sprawdzającą się Malagą. 23 trasy zimowe już teraz czekają zarówno na pasażerów z Wielkopolski, jak i na turystów z całej Europy chcących zobaczyć nasze miasto.

Starsze informacje 2024-09-20


Tegoroczny sierpień na lotnisku Poznań Ławica był rekordowy. Wzrost liczby pasażerów r/r wyniósł aż 29% i w sierpniu z lotniska skorzystało 472 tys. pasażerów.

Od początku roku na poznańskiej Ławicy odprawiono 2,44 miliona pasażerów i wygląda, że plan obsłużenia 3 mln pasażerów w 2024 roku zostanie zrealizowany z nawiązką.

Sierpniowy ruch jest wynikiem lotów charterowych (43%) i tanich linii lotniczych (47%), a jedynie ok. 10% ruchu przypada na linie regularne. Oferta lotów tanich linii pokrywa główne kierunki oferując loty do Londynu, Paryża, Barcelony, Rzymu i Dublina, ale także oferuje połączenia do Zadaru i Bari. W charterach prym wiodą połączenia do Antalya, Hurghady i Rodos.

Starsze informacje 2024-04-03


Port lotniczy Poznań - Ławica od niedawna ma ułatwienie dla pasażerów, którzy nie chcą tracić niedozwolonych w przewozie przedmiotów podczas odprawy.

Poznańskie lotnisko jest kolejnym na którym uruchomiono maszynę Paczkomat . To kolejne lotnisko po Warszawie, Wrocławiu i Katowicach, które oferuje unikatową usługę wysyłki przedmiotów zakwestionowanych podczas kontroli bezpieczeństwa. Paczkomat InPost znajduje się w Hali Odlotów, więc dostęp do niego jest wygodny, a zapakowanie i nadanie przesyłki zajmuje zaledwie kilka minut.





Przedmiot, który zostanie zakwestionowany podczas kontroli bezpieczeństwa, należy umieścić w worku strunowym i odpowiednio okleić. Następnie pasażer w przygotowanym do tego miejscu będzie mógł zapakować przedmiot w karton (dostępny na miejscu) o odpowiednim wymiarze i umieścić go w skrytce urządzenia Paczkomat . Przesyłkę nadaje się przez aplikację InPost Mobile. Paczkomat na lotnisku umożliwia wysyłkę krajową do innego urządzenia InPost lub kurierem pod wskazany adres. Po umieszczeniu przesyłki w urządzeniu, pasażer będzie mógł przejść kontrolę bezpieczeństwa.

Bardzo nas cieszy, że Port Lotniczy Poznań, dzięki współpracy z firmą InPost, dołączył do grona nielicznych lotnisk w Polsce dbających o przedmioty "nieloty". Udogodnienia i komfort Pasażerów są dla nas kluczowe, jak również wprowadzanie nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Jestem przekonana, że nowa usługa będzie nieocenionym wsparciem i spotka się z pozytywnym odbiorem naszych Pasażerów wskazała Magdalena Pawelczyk, Dyrektor Marketingu i Handlu Portu Lotniczego Poznań-Ławica.

Wcześniej o instalacji paczkomatów pisaliśmy Ratunkowe paczkomaty także we Wrocławiu i Katowicach. W przypadku nadawania przedmiotów wartościowych należy zwrócić uwagę na ograniczenie wartości paczki i wyłączenia zawarte w regulaminie.

Starsze informacje 2024-03-05


Ryanair ogłosił rekordowy rozkład lotów dla Poznania na sezon S24, obejmujący ponad 250 lotów tygodniowo na 38 trasach, w tym 6 ekscytujących nowych kierunków.

W ramach rozwoju obecności w Poznaniu, Ryanair zbazuje na lato 2024 dodatkowy samolot na tym lotnisku, wspierając ponad 1200 miejsc pracy (w tym wysoko płatne miejsca pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów) w regionie. Rozkład lotów Ryanair w Poznaniu S24 obejmuje:


Jason McGuinness, Chief Commercial Officer w Ryanair, powiedział w Poznaniu W tym roku Ryanair zainwestuje rekordową kwotę 4,2 miliarda dolarów w Polsce, zapewniając wzrost w całym kraju z wyjątkiem Modlina. Ryanair, największy przewoźnik w Europie i największa linia lotnicza w Polsce, z zadowoleniem potwierdza swoją pozycję jako numer jeden w Polsce, podczas gdy inne linie lotnicze albo odmawiają albo nie są w stanie przywrócić poziomu przepustowości sprzed pandemii COVID-19 ani generować wzrostu.
Ryanair jest jedyną linią lotniczą, która znacząco rośnie w Polsce i Europie. Dzisiaj ogłaszamy rekordowy rozkład lotów na sezon letni dla Poznania na S24, obejmujący 38 tras, w tym 6 ekscytujących nowych destynacji: Kopenhagę, Dubrownik, Malagę, Palermo, Pragę i Saloniki. Ten wzrost jest poparty zaangażowaniem Ryanaira w lotnisko Poznań, dodając 1 nowy samolot bazowy na S24 (+3 w porównaniu z okresem sprzed pandemii COVID-19). To zwiększa łączną flotę Ryanaira bazującą w Poznaniu do 4, w tym 1 "Gamechanger" 8-200 (dostarczający 4% więcej miejsc, 16% mniej CO2), wspierając ponad 1200 miejsc pracy w regionie.


Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznań, powiedział: Rok 2023 był najlepszym w ponad stuletniej historii poznańskiego lotniska, które obsłużyło blisko 3 miliony pasażerów. Widać, że po okresie pandemii poznaniacy chętniej korzystają z coraz większej siatki lotów - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Szczególnie cieszy, że oprócz już wcześniej ogłoszonych połączeń, które wystartują w tym roku - do Dubrownika, Kopenhagi, Salonik czy Pragi - dołączy nowy kierunek. Poznań, dzięki lotnisku Ławica, jest doskonale skomunikowany z wieloma miastami na całym świecie.

Grzegorz Bykowski, Wiceprezes Zarządu Lotniska Poznań Ławica, dodał: Na progu wysokiego sezonu 2024 mamy dla naszych pasażerów same dobre nowiny! Bliska współpraca z linią lotniczą Ryanair generuje w ostatnim czasie nowości, jakich dawno nie mieliśmy na Ławicy. Końcówka ubiegłego roku przyniosła nam Lizbonę, która cieszy się ogromnym powodzeniem, a już teraz szeroko są znane tegoroczne hity na Lato 2024: Dubrownik, Praga, Saloniki, Palermo czy Kopenhaga. A jeśli ktoś spodziewał się czegoś niespodziewanego, to teraz już może planować krótszy i dłuższy pobyt na południu Hiszpanii! Trzy godziny lotu i Mamy Malagę! A to nie wszystkie plusy zupełnie nowych planów rozwoju Ryanair w Poznaniu. Malaga to dodatkowy, zbazowany samolot, a jeśli tak, to sięgamy także po więcej rotacji na innych kierunkach. Teraz mamy już 5 Nowości, dodatkowe rotacje na Lato 24 od Ryanair i to ich szukajcie w systemach rezerwacyjnych tego przewoźnika! Latajcie z Prosto z Poznania.

Starsze informacje 2024-02-18


Port lotniczy Poznań podał swoje statystyki za styczeń 2024 roku.

Poznańskie lotnisko obsłużyło w styczniu 151 256 pasażerów. To wynik o 8% lepszy niż w styczniu 2023 r.

Jak podały władze lotniska, przewoźnicy niskokosztowi obsłużyli 96 255 pasażerów,a tradycyjni 34 651 pasażerów. W ruchu czarterowym obsłużono 20 205 pasażerów.

Najpopularniejsze kierunki, jeśli chodzi o przewoźników niskokosztowych to dwa londyńskie lotniska: Luton i Stansted, a także Malta, Alicante, Bristol, Mediolan Bergamo,Paryż Beauvais, Dublin, Kutaisi oraz Edynburg.

Najwięcej pasażerów korzystających z usług tradycyjnych przewoźników wybrało lot do Warszawy.

Z kolei w ruchu czarterowym największym zainteresowaniem cieszyły się kierunki egipskie: Hurghada i Marsa Alam, oraz Fuerteventura.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com