TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Lufthansa postanowiła wesprzeć Ministerstwo Środowiska Rzeczpospolitej Polskiej, które jest koordynatorem przygotowań grudniowego szczytu klimatycznego ONZ. XIV Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu i IV Sesja Spotkań Stron Protokołu z Kioto rozpoczną się 1 grudnia w Poznaniu. W celu ułatwienia przybycia na konferencje, Lufthansa zapewni dodatkowe miejsca w swoich samolotach.
reklama
Maria Kowalewska, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce zaznaczyła - Na trasie Monachium - Poznań zaoferujemy większe maszyny typu Airbus A319 i A321. Pozwoli to zwiększyć ilość miejsc w samolotach o 80%, a tym samym ułatwi przelot do Poznania pasażerom podróżującym przez nasz hub w Monachium.
Konferencja Klimatyczna ONZ należy do jednych z ważniejszych forum dyskusji politycznych na temat ochrony klimatu. Jej organizatorem jest Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu, natomiast gospodarzem Rząd RP.
W dwutygodniowych obradach ma wziąć udział około 8 tys. uczestników, miedzy innymi ponad 190 delegacji rządowych, instytucji międzynarodowych, ekologicznych, biznesowych oraz badawczych organizacji pozarządowych, a także mediów.
Ruch lotniczy w bardzo małym stopniu przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych na świecie. Według Protokołu z Kioto jest to 1,6%. Jednym z najważniejszych priorytetów Lufthansy jest zmniejszanie negatywnego wpływu ruchu lotniczego na środowisko. Misją przewoźnika jest osiągnięcie jak najniższego poziomu emisji CO2 przez postęp techniczny, usprawnienia infrastruktury, a także działania operacyjne i badania naukowe. Ciągła modernizacja floty samolotów pozwoliła Lufthansie na znaczne zredukowanie w ciągu ostatnich 40 lat właściwego zużycia paliwa lotniczego. Według producentów nowoczesne samoloty o szerokich kadłubach zużywają niespełna 3,4 litra kerozyny na 100 pasażerokilometrów.
Pasażerowie Lufthansy mogą zrekompensować szkodę ekologiczną, która powstała w wyniku ich podróży, w postaci emisji CO2 przez dobrowolną darowiznę w ramach inicjatywy "myclimate - The Climate Protection Partnership". Na stronie internetowej http://lufthansa.myclimate.org należy wpisać trasę lotu, wówczas wyświetli się kalkulacja emisji CO2 wyprodukowana podczas przelotu i sugerowana kwota darowizny. Na stronie "myclimate" znajdują się również informacje na temat projektów wspieranych w ramach inicjatywy, jak promowanie wytwarzania energii elektrycznej z biomasy w południowych Indiach.
Więcej informacje na temat działalności Lufthansy na rzecz zrównoważonego rozwoju znajduje się na stronie internetowej http://responsibility.lufthansa.com.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami