TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2024-07-02 - EXIM tours wzmacnia Dział Jakości

Biuro podróży EXIM tours rozbudowuje zespół. Od lipca do Działu Jakości dołączyła Ewa Rożnowicz, z turystyką związana 25 lat.

reklama


Cieszymy się, że do naszego zespołu do spraw jakości dołączyła osoba z tak dużym doświadczeniem. Wierzymy, że jej wiedza i umiejętności znacząco wzmocnią nasze starania w doskonaleniu usług EXIM tours. Ewa pomoże jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów mówi Marcin Małysz, prezes EXIM tours w Polsce.

Dołączenie Rożnowicz do zespołu udoskonali proces reklamacji i podniesie jakość usług dzięki lepszej współpracy wewnątrz firmy. Celem EXIM tours jest zmniejszenie udziału zgłoszeń reklamacyjnych przy jednoczesnym zwiększeniu liczby klientów. W tym roku biuro podróży planuje obsłużyć blisko ćwierć miliona pasażerów.

Ewa Rożnowicz ukończyła filologię polską i studia podyplomowe związane z prawem. Ma 25-letnie doświadczenie w branży turystycznej, z którą jest związana przez całe swoje życie zawodowe. Pierwsze "turystyczne" kroki stawiała w biurze Scan Holiday, następnie przez 20 lat pracowała w Neckermann Polska. Jej ścieżka kariery obejmowała różne stanowiska: od kasjera lotniczego, przez specjalistę helpdesku dla biur agencyjnych, po menedżera do spraw zarządzania jakością. Pracę biur agencyjnych wspierała również w helpdesku biura Nekera. Przez ostatni rok pracowała na stanowisku kierownika Działu Helpdesk w JoinUp Polska.

Starsze informacje 2024-05-13


Polska Izba Turystyki wybrała zarząd na lata 2024-2028.

Prezesem Izby po raz kolejny został Paweł Niewiadomski.

W najbliższych latach zarząd Polskiej Izby Turystyki będzie przedstawiał się następująco:Starsze informacje 2024-02-26


Do zespołu Join UP! Polska dołączyło dwóch nowych specjalistów z branży turystycznej: Izabela Smętek jako Agency Cooperation and Development Manager oraz Michał Paczkowski jako Sales Area Manager.

Eksperci wnoszą ze sobą nie tylko solidną wiedzę, ale także innowacyjne podejście i świeże spojrzenie na rozwój firmy. Michał Paczkowski został w Join UP! Polska nowym Sales Area Managerem i będzie odpowiedzialny za kompleksowe zarządzanie kanałem sprzedaży i rozwojem sieci agencyjnej.

Ma wieloletnie, poparte sukcesami doświadczenie w branży turystycznej. Swoją karierę rozpoczynał jako współwłaściciel biura franczyzowego TUI Poland i menedżer sprzedaży w Neckermann Podróże. Przez kolejne lata pełnił obowiązki kierownika obszaru sprzedaży w TUI Poland. Michał był odpowiedzialny za wprowadzenie marki TUI na rynek czeski i z sukcesem zarządzał tym obszarem.

Stałe powiększanie zespołu Join UP! Polska jest naturalną konsekwencją naszego intensywnego rozwoju na polskim rynku. Inwestujemy nie tylko w rozwój portfolio naszych produktów, ale także w pozyskiwanie kolejnych doświadczonych profesjonalistów, co jeszcze bardziej wzmacnia nasze siły sprzedażowe mówi Katarzyna Bayraktar, Head of Sales and Development w Join UP! Polska.

W Join UP! Polska Izabela Smętek objęła stanowisko Agency Cooperation and Development Manager. W nowej roli będzie odpowiedzialna za współpracę z agentami online (OTA) oraz niezależnymi biurami podroży (TA). Iza z branżą turystyczną jest związana od 1996 roku. W latach 2003 - 2023 odpowiadała w firmie TUI za kalkulacje i przygotowywanie ofert grupowych oraz obsługę klientów indywidualnych.

Starsze informacje 2024-02-09


Nowa Dyrektor Zarządzająca w zespole Join UP! Polska. Od 1 lutego 2024 r. do firmy dołączyła Anna Staszewska i pełni rolę Dyrektor Zarządzającej Join UP! Polska.

Anna doskonale pasuje do naszego zespołu. Cieszę się, że do nas dołączyła i jestem przekonana, że wkrótce będziemy świadkami jeszcze większego rozwoju Join UP! w Polsce, w tym pojawienia się nowych kierunków, liczby miast wylotów oraz zwiększonej sprzedaży i udziałów rynkowych mówi Kateryna Ushakova, Europe Regional Director Join UP!.

Zespół Join UP! Polska jest wyjątkowy. Dzięki strategicznemu partnerstwu ze SkyUp, Join UP! z pewnością stanie się czołowym biurem podróży w Polsce i w regionie. Nacisk na stałe doskonalenie oferty, projektowanie unikatowych przewag produktowych (USP) i ich skuteczne eksponowanie, przyniosą sukces i ugruntują pozycję Join UP! Polska jako wiodącego touroperatora naturalnego wyboru - mówi Anna Staszewska, Dyrektor Zarządzająca Join UP! Polska.

Anna Staszewska jest profesjonalistką z 20-letnim doświadczeniem w branży turystycznej. Jej umiejętność budowania długoterminowych relacji z klientami oraz kreowania pozytywnego wizerunku firmy stały się kluczowymi elementami sukcesu zawodowego. Anna jest ceniona za prowadzenie szeroko zakrojonych działań, które skutkują wzrostem sprzedaży. Zawsze otwarta na nowe wyzwania, poszukuje nowych perspektyw rozwoju, aktywnie angażując się w osiąganie celów sprzedażowych i przychodowych. Jej zaangażowanie, wiedza i profesjonalizm czynią ją niezwykle wartościowym członkiem każdego zespołu.

Starsze informacje 2023-12-21


Kontynuując rozwój firmy w Polsce, Join UP! od kilku miesięcy systematycznie rozwija zespół sprzedaży, zatrudniając nowych specjalistów. Ich zadaniem jest bezpośrednie wsparcie współpracy z agentami na poziomie regionalnym.

Do zespołu dołączyło dwóch nowych ekspertów z branży turystycznej: Patrycja Krybus jako Sales and Development Manager oraz Grzegorz Matijcio jako Key Account Manager. Tym samym tour operator wdraża swoją strategię "Let s be friends" - unikalnego schematu współpracy B2B polegającej na proaktywnym wsparciu lokalnych agentów przez regionalny zespół Join UP!

Grzegorz Matijcio został w Join UP! Polska nowym Key Account Managerem i będzie odpowiedzialny za rozwój współpracy z kluczowymi agentami sieciowymi oraz regionalnymi agentami z województwa warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Grzegorz z wykształcenia jest handlowcem i marketingowcem, absolwentemUniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku. Z branżą turystyczną związany jest od początku swojej kariery zawodowej. Współpracował z Wakacje.pl, pełnił również funkcję regionalnego kierownika sprzedaży w Prima Holiday oraz Sun&Fun. Prywatnie Grzegorz jest zapalonym muzykiem, żeglarzem i kucharzem ze szczególnym zamiłowaniem do kuchni azjatyckiej i włoskiej.

Patrycja Krybus objęła stanowisko Sales and Development Managera w Join UP! Polska w regionie południowo-zachodnim. W nowej roli będzie odpowiedzialna za Śląsk, Opolszczyznę i Dolny Śląsk. Patrycja jest managerem z bogatym doświadczeniem w branży turystycznej. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w 2017 roku w Wakacje.pl w Raciborzu. W kolejnych latach pracowała w Sun&Fun pełniąc rolę kierownika regionalnego. Jej celem jest rozwój pakietów wycieczek do miejsc takich jak Sri Lanka i Zanzibar, które są częścią portfolio Join UP! Polska. Prywatnie również jest pasjonatką egzotycznych podróży, podczas których odwiedziła m.in.: Kajmany, Jamajkę, Meksyk, Dominikanę, Kubę, Kenię, Zanzibar, Sri Lankę, Tajlandię, Katar i Dubaj.

To nie koniec rekrutacji w Join UP! Polska. W grudniu do firmy dołączyła Agnieszka Piechocka obejmując stanowisko Destination Commercial Director sieci Join UP!

Agnieszka Piechocka to managerka z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu produktów premium w sektorze usług turystycznych i hotelarskich. Specjalizuje się w tworzeniu strategii rozwoju i zwiększania rentowności produktu, a także budowania trwałych relacji biznesowych. Zarządzała wdrożeniem na polski rynek ofert ponad 300 greckich obiektów 3*, 4* i 5* oraz hoteli zlokalizowanych w egzotycznych miejscach takich jak: Dominikana, Kuba, Kenia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Tajlandia, Sri Lanka i inne.

W globalnej strukturze Join UP! do jej głównych obowiązków będzie należała realizacja kompleksowej strategii produktowej nowych destynacji z uwzględnieniem trendów rynkowych, preferencji klientów i otoczenia konkurencyjnego. Agnieszka będzie kierowała zespołami z różnych obszarów w zakresie opracowywania, wdrażania i promocji nowych produktów dla wybranych destynacji, a także ulepszania istniejącej oferty.

Rozwój to słowo-klucz dla Join UP! w 2023 roku. Podsumowujemy pierwszy rok naszej działalności operacyjnej w Polsce i w innych krajach. Zbudowaliśmy i stale rozwijamy silny zespół ekspertów i najlepszych profesjonalistów w europejskiej branży turystycznej, wprowadzamy nowe produkty i destynacje, a także zupełnie inną perspektywę we współpracy z agentami i świeże spojrzenie na podróżowanie mówi Sergey Kyrychenko, Business and Sales Development Manager / Managing Director Join UP!

Starsze informacje 2023-12-14


Warszawska Organizacja Turystyczna ma nowego prezesa.

Został nim dotychczasowy wiceprezes organizacji, Mateusz Czerwiński. Pracę w branży spotkań rozpoczął on w 2008 roku, pracując w agencjach MICE przy realizacji konferencji i wydarzeń incentive w Polsce i zagranicą. Jako jeden z pierwszych w Polsce wdrażał w realizowanych wydarzeniach rozwiązania standardu spotkań zrównoważonych BS 8901. Od 2010 roku związany był Warsaw Convention Bureau, gdzie był odpowiedzialny za planowanie i realizację działań marketingowych Warszawy jako destynacji spotkań, kontakty z zagranicznymi klientami, nadzór nad badaniami lokalnego rynku MICE oraz współpracę z warszawskim środowiskiem naukowym. W latach 2015-2018 był dyrektorem działu Warsaw CvB w Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Od czerwca 2018 roku pełnił funkcję wiceprezesa WOT.

Starsze informacje 2023-11-06


Z początkiem listopada do zespołu touropetarora Join UP! Polska dołączyła Dagmara Krasińska, która objęła stanowisko Destination Commercial Director.

W Join UP! Polska, Dagmara jako Destination Commercial Director odpowiada za opracowywanie i wdrażanie kompleksowych strategii produktowych dla nowych i obecnych destynacji zgodnie z celami biznesowymi i rozwojem Join UP! na polskim rynku. Jest również odpowiedzialna za kierowanie zespołem w zakresie opracowywania nowych produktów i ulepszanie istniejących.

Dagmara Krasińska posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu produktami w branży turystycznej. Przed dołączeniem do Join UP! Polska, Dagmara przez wiele lat związana była z Grecos Holiday, gdzie budowała i rozwijała strategie produktowe oraz tworzyła portfolio hotelowe na destynacjach greckich oraz Cyprze i Majorce. Jest ekspertką od hoteli na Cyprze oraz Krecie i innych wyspach greckich.

Dołączenie Dagmary Krasińskiej do grupy spółek Join UP! i SkyUp Airlines to kolejny krok, który wesprze rozwój naszych marek w Polsce. Pragniemy by jak najwięcej osób mogło z nami podróżować i zwiedzać świat, dlatego oferujemy nowe produkty, rozmaite hotele, pokazujemy ciekawe miejsca - dbamy o atrakcyjność i różnorodność oferty. Wprowadzamy do turystyki powiew świeżości i nowości, więc rozwój portfolio produktów, za które odpowiada Dagmara, jest dla nas priorytetem mówi Alina Alba, Prezeska Zarządu Join UP! Polska, współzałożycielka Join UP! i SkyUp Airlines.

Starsze informacje 2023-11-02


Biuro podróży EXIM tours kontynuuje rozbudowę zespołu. Od listopada do obszaru produktu dołącza Rafał Napierała, z turystyką związany całe swoje życie zawodowe.

Zaprosiłem Rafała do współpracy bo cenię sobie jego wiedzę i doświadczenie. W EXIM tours jesteśmy na etapie szybkiego rozwoju i wzrostu, chcemy bardziej skupić się na rozmowie i współpracy z naszymi partnerami na poszczególnych kierunkach, wzmocnieniu relacji bezpośrednich z hotelami powiedział Marcin Małysz, Prezes EXIM tours w Polsce.

Dołączenie Napierały do zespołu wzmocni reprezentację w grupie DER Touristik w zakresie wspólnego zakupu usług hotelowych czy zoptymalizuje polski udziału w puli pokoi kontraktowanych na poziomie całej grupy. Rafał będzie też odpowiedzialny za contracting kierunków, które są istotne dla EXIM tours Polska, takich jak Malta, Costa Brava czy Cypr.

Rafał Napierała z turystyką jest związany całe swoje życie zawodowe. W 2006 roku rozpoczął pracę jako Specjalista ds. turystyki w Neckermann Polska i jednocześnie kontynuował edukację na studiach magisterskich o specjalności Zarządzanie w turystyce. W 2010 roku objął stanowisko Kierownika jednego z oddziałów niemieckiego touroperatora, a od 2014 do 2019 roku pełnił funkcję Product Managera odpowiedzialnego przede wszystkim za kierunki tureckie, ale też m.in. za Polskę, Chorwację i wyspy greckie. Po prawie 13 latach pracy w Neckermann Podróże przeniósł się do Polskich Linii Lotniczych LOT. U narodowego przewoźnika był odpowiedzialny za współpracę z zewnętrznymi dostawcami usług dodatkowych w Biurze E-commerce. Przez ostatni rok kierował działem produktu w Join UP! Polska.

Starsze informacje 2023-09-29


Biuro Podróży Rego-Bis powiększa zespół. Z początkiem października zespół wzmocni się o nowego, bardzo doświadczonego specjalistę.

Robert Kowalczyk z branżą turystyczną związany jest od 20 lat. W tym czasie rozwijał swoje kompetencje i doświadczenia w Orbis Travel, Net Holiday, Sun&Fun Holidays, Exim Tours, Alfa Star, Anex Tour Poland.

W Rego-Bis pełni funkcję Managera Regionalnego i będzie odpowiedzialny za dynamiczny rozwój sprzedaży agencyjnej.

Starsze informacje 2023-06-15


14 czerwca 2023 r. w Gdańsku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo- Wyborcze Członków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Prezes Marta Chełkowska oraz dyrektor biura Łukasz Magrian podsumowali V Kadencje Zarządu PROT w latach 2019-2023, a także przedstawili sprawozdanie merytoryczne i finansowe za rok 2022. Zarząd PROT uzyskał absolutorium z wykonania obowiązków za rok 2022. W drugiej części przeprowadzone zostały wybory na kolejną VI kadencje do władz organizacji.

Prezesem PROT pozostała Marta Chełkowska. Wszyscy członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej minionej kadencji, którzy zdecydowali się ponownie kandydować w wyborach uzyskali poparcie Członków Stowarzyszenia. Do władz Zarządu VI kadencji dołącza również 3 nowych członków:

Pracę w Zarządzie organizacji zakończyły Ewa Kosakowska - (UM Gdyni), Anna Zbierska (UM Gdańska) oraz Anna Żaczek (LOT Ustka i Ziemia Słupska)

Starsze informacje 2023-06-01


Europa Ubezpieczenia stawia na turystykę
Dział ubezpieczeń turystycznych ma rozbudować znana na rynku specjalistka Katarzyna Szepczyńska, która 1 czerwca dołączyła do firmy. Europa planuje też rozwijać segment gwarancji kontraktowych, na czele którego stoi obecny jego menedżer, Tomasz Janas.

Ubezpieczenia i gwarancje turystyczne to jeden z trzech, obok bancassurance i affinity, filarów długofalowej strategii Europy Ubezpieczenia. Według statystyk, ubezpieczyciel jest w rynkowej pierwszej trójce pod względem sprzedaży. Ma ambicję na więcej, bo wierzy w trwały wzrost branży turystycznej i swoje kompetencje.

Mamy solidne doświadczenie, aby naszą ochroną wspierać biura turystyczne i podróżnych. A także zespół specjalistów na pokładzie, którzy znają branżę turystyczną od lat i doskonale ją rozumieją. Cieszę się, że dołącza do nas Katarzyna Szepczyńska, aby poprowadzić firmę do rozwoju w tym segmencie mówi Krzysztof Morawski, członek zarządu spółek Europy Ubezpieczenia

Europa rozwija linię turystyczną od 15 lat. Firma wierzy w rozwój turystyki po pandemii, a przekonanie to wzmacniają analizy Instytutu Badań Turystyki Traveldata, który prognozuje ponad 20-procentowy średnioroczny wzrost rynku do 2025 roku. Rośnie odroczony przez pandemię popyt na usługi biur podróży, odradza się też turystyka indywidualna. Rosną ceny usług medycznych za granicą, a za tym potrzeby w zakresie ochrony podróżnych.

Katarzyna Szepczyńska objęła nową funkcję dyrektora departamentu ubezpieczeń turystycznych. Cała linia będzie pod jej skrzydłami. Chodzi o gwarancje turystyczne, współpracę z biurami podróży i ofertę indywidualną. Katarzyna Szepczyńska wcześniej pracowała w towarzystwie ubezpieczeń UNIQA. Od ponad 20 lat jest związana z branżą turystyczną i ubezpieczeniową. W przeszłości zarządzała linią ubezpieczeń i gwarancji turystycznych w AXA i Signal Iduna.

Europa rozdziela tym samym biznes gwarancji turystycznych i kontraktowych pomiędzy dwóch doświadczonych w tych obszarach menedżerów. Daje to ubezpieczycielowi przestrzeń na równoczesny rozwój tego drugiego segmentu. W roli dyrektora departamentu gwarancji skoncentruje się na nim Tomasz Janas. Tomasz Janas związany jest z Europą Ubezpieczenia od 10 lat. Przedtem pracował w bankach, gdzie zajmował się ryzykiem kredytowym.

Polskie firmy potrzebują pojemności ubezpieczeniowej ze względu na planowane inwestycje infrastrukturalne i inflację zwiększającą wartość pojedynczych kontraktów. Mamy wiedzę na pokładzie, którą wzmacniamy doświadczeniem kolejnych specjalistów od gwarancji kontraktowych oraz elastyczność dopasowywania się do wymagań beneficjentów w zakresie treści gwarancji. Czujemy się więc mocnym partnerem dla przedsiębiorstw i ich brokerów ubezpieczeniowych deklaruje Krzysztof Morawski.

Starsze informacje 2023-05-24


Do Anex Poland na stanowisko Dyrektora Sprzedaży B2B dołączyła Magdalena Raszewska, która związana jest z turystyką od 2006 roku. Studiowała w Wyższej Szkole Turystyki i Rekreacji (licencjat) i SGH (magisterium z zarządzania).

Magdalena Raszewska podczas nauki stawiała pierwsze kroki jako sprzedawca w biurze agencyjnym Artifex w Warszawie, a następnie w Mag Marze, firmie Marka Kamieńskiego, jednego z najbardziej znanych w Polsce agentów turystycznych, współzałożyciela Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych. Z kolei w Coral Travel Magda była odpowiedzialna za kontakt i współpracę agencyjną. Następnie zasiliła zespół GTS a ostatnio pracowała w Nomade, gdzie jako Sales Manager rozwijała sieć agencyjną w centralnym i północnym regionie Polski.

W Anex Poland stawiamy na ludzi z doświadczeniem w branży turystycznej. Jestem pewna, że transfer Magdy - tak świetnej managerki sprzedaży to strzał w dziesiątkę. Doskonale sprawdzi się w tworzeniu strategii rozwoju firmy i podtrzymywania dobrych relacji z agentami turystycznymi - mówi Dominika Jurkowska, Zastępca Dyrektora Generalnego Anex.

Anex ma ogromny potencjał, żeby zdobywać polski rynek, dlatego zdecydowałam się na współpracę. Ma świetny produkt, własną linię lotniczą i
wiele innych plusów, ale potrzeba odpowiednich rąk, żeby pokierować współpracą agencyjną i rozwijać się na tym polu. Wiem, jak ważne są relacje międzyludzkie i podtrzymywanie kontaktu z agentami dlatego cieszę się, że jestem w tym miejscu
dodaje Raszewska.

Starsze informacje 2023-02-28


Exim Tours ma nowego Product Managera. Touroperator liczy na duży wzrost i rozwój swojego produktu egzotycznego w najbliższym czasie, którym zajmie się właśnie nowy menadżer. Priorytetowe kierunki to Mauritius i Zanzibar, ale także Aruba, Curacao, Indonezja i Wietnam.

Paweł Wojciechowski, absolwent Politechniki Białostockiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie swoją karierę w turystyce rozpoczął w roku 2008 w biurze Best Reisen.

Po kilku latach pracy został kierownikiem biura. Produktowo odpowiadał m.in. za wiele egzotycznych kierunków takich jak Malediwy, Mauritius, Seszele, Sri Lanka, a także czarterowych. Agenci znają go ze szkoleń i prezentacji touroperatora.

Po przeszło 13 latach pracy w biurze podróży Best Reisen Group przyszedł czas na zmiany. Każdy, kto pracuje w turystyce wie, że przywiązanie do tej branży jest bardzo duże. Chcąc się rozwijać i szukając nowych wyzwań analizowałem możliwości pracy u różnych touroperatorów. Podjąłem decyzję o dołączeniu do zespołu Exim Tours, ponieważ jest liderem branży pod wieloma względami i daje pracownikom dużo przestrzeni do wykazania się - mówi Paweł Wojciechowski. Spotkałem tu zespół świetnych specjalistów i cieszę się, że teraz będę jego częścią. Mam nadzieję, że szybko wdrożę się w nowy model pracy, a także będę mógł wykorzystać w pełni swoje doświadczenie - dodaje nowy manager w Exim Tours.

Cenimy sobie wykwalifikowanych pracowników. Paweł do Product Manager z krwi i kości. Jesteśmy pewni, że będzie dużym wsparciem dla całego działu czarterów i egzotyki - mówi Marcin Małysz, CEO Exim Tours Polska

Starsze informacje 2023-02-15


Nowy PR Manager będzie odpowiedzialna za relację między Agentami, a touroperatorem oraz współpracę w zakresie marketingu z organizacjami turystycznymi. Awans otrzymuje Joanna Rafa, która jednocześnie pozostając na stanowisku Product Managera, zwiększa zakres swoich obowiązków o PR Managera.

Jest Product Managerem z wieloletnim doświadczeniem - w firmie od 13 lat - specjalizuje się w Grecji oraz Wyspach Kanaryjskich. Uczestniczyła w licznych konferencjach branżowych oraz eventach. W zeszłym roku w ramach spotkań z agentami prezentowała nowości w ofercie oraz informowała o pakietowaniu dynamicznym. Teraz na stanowisku Product & PR Managera poza standardową pracą w zakresie produktu i dbaniem o relacje między agentami będzie koordynować współpracę z organizacjami turystycznymi w celu zwiększenia promocji marki i kierunków w ofercie touroperatora.

Joanna Rafa mówi Praca w turystyce sprawia mi wiele przyjemności i ciągle poszukuję nowych wyzwań. Cieszy mnie fakt objęcia stanowiska PR Managera i nowe obowiązki - oczywiście nadal pozostaję Product Managerem, moja miłość do Grecji i Wysp Kanaryjskich pozostaje bez zmian! Szeroka oferta Ecco Holiday i Ecco Travel daje wiele możliwości na współpracę w branży. Dużo uwagi wymaga również podtrzymanie dobrych relacji z naszymi Agentami - to będzie moje główne zadanie. Połączenie sił z naszym działem marketingu zaowocuje na pewno w bardzo ciekawe projekty. Uważam, że moje wieloletnie doświadczenie na stanowisku Product Managera będzie bardzo pomocne w nawiązywaniu kontaktów. Obecnie pracujemy nad nową formą spotkań z naszymi agentami, ale o tym już niedługo.

Starsze informacje 2022-06-10


Podczas swojego półrocznego spotkania, które odbyło się w dniach 9 i 10 czerwca w Nikozji, przedstawiciele Europejskiej Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej (ECTAA) wybrali nowy zarząd.

Prezesem został Frank Oostdam,prezes Holenderskiego Stowarzyszenia Biur Podróży (ANVR). Wiceprezesem ECTAA została Heli Maki-Franti z Finlandii, a Marios Kammenos z Grecji ponownie został wybrany na skarbnika. Do zarządu organizacji weszli również Daniela Stojeva z Bułgarii, Jan van Steen z Belgii, Boris Zgomba z Chorwacji oraz ustępujący prezes, Paweł Niewiadomski. Kadencja zarządu trwa dwa lata.

Jestem bardzo zaszczycony, że zostałem wybrany na prezydenta ECTAA. Branża turystyczna w Europie stoi przed wieloma wyzwaniami. Pandemia Covid-19 jeszcze się nie skończyła, a wojna na Ukrainie, rosnące ceny energii i brak wykwalifikowanej siły roboczej wywierają dodatkową presję na firmy turystyczne. Moim priorytetem będzie zatem współpraca z przywódcami politycznymi i partnerami branżowymi nad stworzeniem odpowiednich ram dla naszej branży, aby mogła ona wyjść z trudnej sytuacji ostatnich dwóch lat i była zdolna do działania. Jednocześnie jestem przekonany, że firmy turystyczne powinny nadać zrównoważonemu rozwojowi istotną rolę w swojej odnowionej strategii biznesowej - powiedział Frank Oostdam.

Starsze informacje 2022-06-06


Nowy zarząd Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych
Podczas walnego zgromadzenia Ogólnopolskiego Porozumienia Lokalnych Organizacji Turystycznych OPLOT , które odbyło się w Warszawie dokonano pozytywnej oceny pracy zarządu przez Komisję Rewizyjną i jednogłośnie udzielono absolutorium ustępującemu zarządowi.

Walne Zgromadzenie dokonało wyboru Prezesa Zarządu, którym został ponownie Jarosław Lichacy z Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Na stanowiska wiceprezesów powołano Katarzynę Batko z Lokalnej Organizacji Turystycznej "Partnerstwo Ziemi Sandomierskiej" oraz Grzegorza Sokolińskiego z Karkonoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Skład zarządu uzupełnili Stanisława Urbańska z Lokalnej Organizacji Turystycznej "LOT nad Bugiem" oraz Iwona Krajewska z Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Podczas walnego zgromadzenia wybrano także skład komisji rewizyjnej, do której weszli Piotr Konczewski z Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie oraz Marek Szmit z Lokalnej Organizacji Turystycznej "Mazury".

Starsze informacje 2022-05-17


Sopocka Organizacja Turystyczna z nowym prezesem
Sopocka Organizacja Turystyczna ma nowego prezesa.

Konkurs na to stanowisko wygrał Bartłomiej Barski. Od ponad 12 lat zawodowo związany jest z branżą turystyczną. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał na stanowisku specjalisty ds. turystyki w punkcie Informacji Turystycznej w Porcie Lotniczym Gdańsk. Ostatnie 6 lat pełnił funkcję Menedżera Pionu Operacyjnego & Convention Bureau, co wiązało się z reprezentowaniem Miasta Gdańska i Visit Gdansk podczas targów turystyki biznesowej, wydarzeniach b2b, konferencjach branżowych i międzynarodowych organizacjach (ICCA, ECM, Cruise Baltic). Współtworzył takie wydarzenia jak: "Nowe Trendy w Turystyce" czy "Let s Meet. Event Professionals Forum". Jednocześnie koordynował kilkunasto-osobowy zespół Informacji Turystycznej i był Project Managerem Karty Turysty.

Ze względu na swoje dotychczasowe doświadczenie chce wzmocnić sopocką branżę MICE i zbudować wspólną konferencyjną ofertę, która zapewni ruch w branży również poza sezonem. Na przykład poprzez dołączenie SOT do City Destinations Alliance (do niedawna ECM) by wymieniać doświadczenia i czerpać wzorce od innych turystycznych destynacji z całej Europy. Planuje również kontynuować promocję uzdrowiskowego charakteru Sopotu, między innymi włączając organizację w współtworzenie przyszłorocznych obchodów 200-lecia tradycji kuracyjnych miasta.

Starsze informacje 2022-04-29


Nowy zarząd Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej
Podczas Walnego Zebrania Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej delegaci udzielili absolutorium członkom zarządu, a także wybrali nowy zarząd MROT oraz Komisję Rewizyjną.

Prezesem zarządu pozostała Izabela Stelmańska. Oprócz niej w składzie zarządu MROT znaleźli się Bartosz Milczarczyk jako wiceprezes, Wojciech Rzewuski, jako skarbnik oraz członkowie zarządu: Małgorzata Borkowska, Tadeusz Milik, Rafał Rajkowski i Jan Rzeszotarski.

W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Iwona Krajewska - przewodnicząca, Sebastian Sosiński - sekretarza oraz Wojciech Brzeziński - członek komisji.

Walne Zebranie przyjęło także plan działalności MROT oraz plan finansowy na rok 2022.

Starsze informacje 2022-04-20


Zmiana na stanowisku Sekretarza Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether
W kwietniu 2022 nastąpiła zmiana na stanowisku Sekretarza Rady Spotkań i Wydarzeń TUgether.

Małgorzata Musiał-Bzowska, po 1,5 roku koordynowania działań i bieżącej komunikacji Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń, przekazała obowiązki Sekretarza. Od kwietnia 2022 r. rolę tę pełnić będzie Joanna Jędrzejewska-Debortoli.

Joanna Jędrzejewska - Debortoli będzie miała za zadanie wesprzeć organizacyjnie/proceduralnie federację, będzie odpowiadała za koordynację działań, wzmacnianie wizerunku, komunikację i zarządzanie projektami.

Nowa sekretarz Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether to menedżer z wieloletnim doświadczeniem, od lat związana z turystyką i promocją. Pracowała m.in. jako Dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, gdzie odpowiadała m.in. za współpracę z Polską Organizacją Turystyczną oraz opiekę merytoryczną nad ustawą o turystycznym funduszu gwarancyjnym i ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Agencji Rozwoju Mazowsza S.A., odpowiadała m.in. za promocję gospodarczą województwa mazowieckiego i napływ inwestycji do regionu, kierując Mazowieckim Centrum Obsługi Inwestora. Przez 2 lata pełniła funkcję Rzecznika Funduszy Europejskich w województwie mazowieckim.Była sportsmenka - badmintonistka, reprezentantka kadry narodowej.

Absolwentka studiów Executive MBA - INE PAN w Warszawie w zakresie finansów i marketingu, absolwentka międzynarodowych stosunków gospodarczych WSSM w Łodzi, ukończyła również wiele kursów i szkoleń z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, zarządzania procesami, projektami, np. PRINCE2, z zakresu finansów publicznych, zamówień publicznych, kontroli, pozyskiwania dofinansowania z KFS, BUR.

Starsze informacje 2022-04-15


Joanna Wiśniewska dołączyła do SOIT
W połowie marca Joanna Wiśniewska przejęła w Stowarzyszeniu Organizatorów Incentive Travel większość dotychczasowych obowiązków Head of Operations & PR Darii Rzadkiewicz.

W SOIT będzie się zajmowała komunikacją, koordynacją projektów SOIT, współpracą z innymi organizacjami branżowymi, a także formalnościami i finansami stowarzyszenia.
Joanna Wiśniewska z turystyką jest związana od początku kariery zawodowej, a od kilku lat z sektorem MICE. Dzięki wieloletniej pracy w Departamencie Turystyki MSiT i Stołecznym Biurze Turystyki wyspecjalizowała się w obszarach prawa turystycznego, skomplikowanych mechanizmów rynku usług turystycznych, marketingu oraz współpracy międzyinstytucjonalnej. Organizując targi Meet The Bidder SMART FAIRS dogłębnie poznała specyfikę branży MICE, jej struktur i wyzwań. Łączy ludzi i inicjatywy. Za kluczową dla prawidłowego rozwoju rynku turystycznego uznaje skuteczną współpracę organizacji branżowych i administracji.

Posiada doświadczenie w zarządzaniu zespołem i projektami, także międzynarodowymi. Prowadziła także gościnne zajęcia na swoim rodzimym Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

Zawodowo także fotograf, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie, a prywatnie miłośniczka dalekich podróży z plecakiem, śpiewu, tańca i ekologicznego prowadzenia domu.

Starsze informacje 2022-04-14


Anna Górska dołącza do konsultantów HelmsBriscoe
Anna Górska, doradca zarządu Symposium Cracoviense i wiceprezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce dołączy do grona konsultantów HelmsBriscoe.

HelmBriscoe, firma z amerykańskimi korzeniami, obecna dzisiaj w 55 krajach, to globalny lider w dziedzinie selekcji hoteli i miejsc spotkań. Firma istnieje od 1992 roku i w maju będzie hucznie obchodziła swoje 30 lecie w Las Vegas. W ciągu ostatnich pięciu lat udział HelmsBriscoe w branży turystyczno-hotelarskiej wyniósł blisko 6 miliardów dolarów za dokonane rezerwacje.

Firma korzysta z usług ponad tysiąca ekspertów na całym świecie, których średnie doświadczenie w branży wynosi 12 lat. Konsultanci HelmsBriscoe wybierają najodpowiedniejsze miejsce spotkania, negocjują optymalne warunki finansowe i korzystają z najnowszych technologii w celu spełnienia oczekiwań najbardziej wymagających organizatorów i gospodarzy wydarzeń. W Polsce dotychczas HelmsBriscoe reprezentowała jedna osoba, zmienia się to teraz, kiedy do grona konsultantów firmy dołącza Anna Górska.

Anna Górska jest znanym i cenionym ekspertem branży MICE w Polsce i na świecie. Prowadzi firmę konsultingową i współpracuje w roli Doradcy Zarządu z PCO Symposium Cracoviense, gdzie pozyskuje międzynarodowe kongresy do Polski. Od lat udziela się również aktywnie w stowarzyszeniach krajowych i międzynarodowych, m.in. w SKKP oraz w ICCA, gdzie sprawuje funkcję Członka Zarządu, reprezentując sektor Zarządzania Spotkaniami. Współpraca z HelmsBriscoe w roli Meetings & Events Consultant to jej kolejne wyzwanie i jak mówi liczy na to, że dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu oraz licznym kontaktom w branży, zwiększy znajomość firmy w Polsce, ale także w krajach Regionu Morza Bałtyckiego, a docelowo zbuduje silny zespół ekspertów HelmsBriscoe w naszym kraju.

Starsze informacje 2022-04-13


Rafał Szmytke prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej
Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk mianował Rafała Szmytke na stanowisko prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej.

Rafał Szmytke wygrał konkurs na prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej. Nominację na nowe stanowisko wręczył mu 13 kwietnia minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Wcześniej dotychczasowy kandydat otrzymał pozytywną opinię Rady POT. Za rekomendacją opowiedziało się 14 członków Rady, nikt nie był przeciw.

Rafał Szmytke pracował już w POT w latach 2001-2016, a od 2008 do 2016 pełnił funkcję jej prezesa. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada również tytuł Master of Business Administration - Rotterdam School of Management.

Jego kariera zawodowa związana jest praktycznie w całości z branżą turystyczną. Był managerem ds. projektów hotelowych w Polskim Holdingu Nieruchomości, przewodniczył radom nadzorczym Polskiej Agencji Rozwoju Turystyki i Centrum Edukacji Turystycznej, pełnił także funkcję Pełnomocnika Ministra Skarbu Państwa w Instytucie Turystyki. Kierownicze doświadczenie zdobywał na stanowiskach w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki, Ministerstwie Zdrowia oraz jako pracownik naukowy w AWF w Warszawie. Ostatnio pełnił funkcję prorektora w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie.


Starsze informacje 2022-04-11


Rafał Szmytke z rekomendacją na prezesa POT
Rada Polskiej Organizacji Turystycznej rekomendowała Rafała Szmytke do objęcia stanowiska prezesa POT. Oficjalna nominacja ma nastąpić w środę.

Rafał Szmytke był prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej w latach 2010-2016, a w sumie w POT przepracował 15 lat. Rafał Szmytke był jednym z dwóch kandydatów, którzy pozytywnie przeszli pierwszy etap konkursu. Drugim był ekonomista Janusz Wdzięczak.

Po odejściu z POT założył firmę konsultingową, a od 2018 roku jest prorektorem Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie.

Po odwołaniu Rafała Szlachty, obowiązki prezesa POT pełni Anna Salamończyk-Mochel.

Starsze informacje 2022-03-30


PIT wybrała władze oddziału ds. turystyki dziecięcej i młodzieżowej
Polska Izba Turystyki wybrała władze Oddziału Turystyki Dziecięcej i Młodzieżowej.

Zarząd Oddziału:
Barbara Czerwińska-Albin (Czerwiński Travel)- Prezes Oddziału
Krzysztof Maziński (Biuro Usług Turystycznych BUT) - Wiceprezes i Skarbnik Oddziału
Jakub Rutkiewicz (Pałac pod Bocianim Gniazdem) - Wiceprezes i Sekretarz Oddziału
Piotr Wiktorko (Polan Travel) - Wiceprezes Oddziału

Komisja Rewizyjna:
Agnieszka Kołtunowicz (Przedsiębiorstwo Przewozowe Wesley) - Przewodnicząca Komisji
Krzysztof Oraczek (Obozynatopie.pl) - Członek Komisji
Bogdan Zwoliński (AT Wonderlands) - Członek Komisji.

Z końcem marca z funkcji wiceprezesa Polskiej Izby Turystyki zrezygnował Andrzej Kindler.

Starsze informacje 2022-02-24


Nowy dyrektor generalny Coral Travel Poland
Coral Travel Poland będzie miał nowego dyrektora generalnego.

Kaan Ergun, który dotychczas stał na czele touroperatora, awansuje na stanowisko Dyrektora Operacyjnego Centrali Linii Biznesowej Tour Operatora i Lotnictwa na Europę Wschodnią. Pozostanie on również w zarządzie touroperatora. Coral Travel Poland (touroperator i sprzedaż) znajduje się w strukturze pod COO - EE. Centrala Coral Travel na Europę Wschodnią będzie zlokalizowana w Warszawie.

Kaan Ergun pracuje w Grupie OTI od 15 stycznia 2000 r.. Początkowo jako w kierownik produktu i operacji Wezyr Holidays od stycznia 2000 do czerwca 2004. Natomiast od czerwca 2004 pełnił funkcję CEO, najpierw Wezyr Holidays, a następnie Coral Travel Poland.

Na stanowisko Dyrektora Generalnego Coral Travel Poland został powołany Burkan Cem Tapan, który z OTI Group związany jest od 14 czerwca 2004 r. Pierwsze lata, 2004-2007, pracował dla ODEON Tours Inbound Turkey jako Contract Supervisor, później awansując na stanowisko kierownika sprzedaży i marketingu w ODEON Tours Inbound Turkey, które obejmował do marca 2010. Od lutego 2011 pełnił funkcję zastępcy dyrektora generalnego ds. produktu w Wezyr Holidays, a potem w Coral Travel Poland.

W Zarządzie Coral Travel Poland niezmiennie pozostają Marcin Tułaczko - zastępca dyrektora generalnego ds. compliance oraz Erdem Fidan - zastępca dyrektora generalnego ds. sprzedaży i marketingu.

Zmiany wchodzą w życie z dniem 1 marca 2022.

Starsze informacje 2022-02-02


Daria Rzadkiewicz odchodzi z SOIT
Daria Rzadkiewicz, pełniąca funkcję Head of Operations & PR w Stowarzyszeniu Organizatorów Incentive Travel kończy współpracę z SOIT.

Od października 2015 odpowiadała za działania operacyjne, organizację spotkań członkowskich, branżowych i eventów, koordynację projektów, komunikację i media relations. Wspierała kolejne zarządy SOIT przez 3 pełne kadencje. Była też członkiem komitetu organizacyjnego wydarzenia Meetings Week Poland, w którym odpowiadała za komunikację. Brała udział w koordynacji 6 edycji Meetings Week Poland w latach 2016-2021, a w 2019 pełniła rolę głównego koordynatora wydarzenia z ramienia SOIT. Od marca 2020 roku działała jako członek zespołu komunikacji TUgether (Rady Przemysłu Spotkań i Wydarzeń TUgether).

W imieniu członków i swoim pragnę bardzo podziękować Darii za 6 lat pracy na rzecz Stowarzyszenia Organizatorów Incentive Travel, za pracowitość, dobroć, zaangażowanie w czasie kryzysu na rynku turystycznym. To był zaszczyt współpracować z Darią, a jej wkład pracy w rozwój SOIT zawsze będziemy pamiętać i podkreślać.- oznajmiła Olga Krzemińska-Zasadzka, prezes zarządu SOIT.

Dziękuję członkom SOIT za sześcioletnią przygodę, różnorodne wyzwania, ciekawe projekty i wszystkie wyrazy sympatii. Z ogromnym sentymentem i satysfakcją będę wspominać wspólne inicjatywy, a w szczególności gale charytatywne organizowane z okazji Columbus Day. Dziękuję członkom kolejnych zarządów za owocną współpracę i zaufanie. Teraz czas na zmianę. SOIT jest stowarzyszeniem z ugruntowaną, mocną pozycją i jestem przekonana, że wszystkie ambitne cele będą konsekwentnie realizowane. Za co trzymam mocno kciuki.- podsumowała Daria Rzadkiewicz.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com