TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2018-02-06 - Dobry styczeń we Wrocławiu

Nowy rok dobrze rozpoczął się dla portu lotniczego we Wrocławiu. Które kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem? Jakiego rodzaju połączenia były najpopularniejsze? Władze portu opublikowały miesięczne statystyki.

reklama


Nowy rok zaczął się bardzo dobrym wynikiem dla Portu Lotniczego Wrocław. W styczniu wrocławskie lotnisko obsłużyło 201 248 pasażerów. To przełożyło się na ogólny wzrost ruchu o ponad 10%. Na szczególną uwagę zasługuje sukces międzynarodowych połączeń niskokosztowych. Tanie linie lotnicze obsłużyły w styczniu ponad 142 tys. pasażerów, czyli o blisko 27% więcej niż przed rokiem - zauważa Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. Wpłynęła na to rozwijająca się siatka połączeń, która przez ostatni rok powiększyła się między innymi o Agadir, Palermo, Neapol, Lizbonę, Rejkiawik czy Lwów. Każdy z tych kierunków jest inny
i właśnie ta różnorodność jest naszym atutem
- dodaje.

Styczeń przyniósł duży wzrost liczby pasażerów korzystających z połączeń na południe Europy. Hitem była Teneryfa - samoloty na tej trasie były wypełnione średnio w 92,5%. Bardzo dobre wyniki zanotowały także Lizbona i Malaga, w przypadku których średnie wypełnienie wyniosło 88%. Zimą podróżni chętnie planują krótkie wyjazdy w atrakcyjne miejsca. - mówi Dariusz Kuś. Jesteśmy przekonani, że ta tendencja będzie się utrzymywała w kolejnych miesiącach. Przewoźnicy zaproponują nowe połączenia na południe, w tym Ateny, Bari, Porto czy Kutaisi - dodaje.

Dużą popularnością cieszy się również połączenie do Kijowa (91,8% obłożenia). Nie słabnie zainteresowanie kierunkami na Wyspy Brytyjskie. Na czele znajdują się Cork, Dublin, Doncaster, East Midlands z 89-procentowym wypełnieniem.

W ruchu sieciowym międzynarodowym wrocławskie lotnisko odnotowało 20-procentowy wzrost z łączną liczbą 28 663 pasażerów. Wpływ na to miała duża liczba połączeń do największych portów przesiadkowych w Europie. Do najpopularniejszych należy Frankfurt nad Menem, Monachium, Dusseldorf, a także nowość sezonu zimowego - Zurych obsługiwany przez linię SWISS. W maju w Porcie Lotniczym Wrocław zadebiutują francuskie linie Air France. Od 26 maja przewoźnik zabierze wrocławskich podróżnych na główne lotnisko w Paryżu im. Charles de Gaulle'a.

W styczniu podróżni bardzo chętnie korzystali z ofert biur podróży - było ich blisko 7 tys. To o 151% więcej niż w ubiegłym roku. W obecnym rozkładzie lotów zadebiutowały dwie czarterowe nowości, między innymi Zanzibar Itaki. Połączenie od początku cieszyło się ogromną popularnością. Co ciekawe, wśród pasażerów było nie tylko wielu mieszkańców Dolnego Śląska, ale i innych województw - mówi Dariusz Kuś. Sezonową nowością był również Turyn, który przyciągnął osoby poszukujące ciekawego pomysłu na spędzenie ferii zimowych - dodaje.Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2018 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com