TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Pięć lekko rannych osób, to bilans dzisiejszego (13.06.2005) wypadku polskiego autobusu, który w nocy, w miejscowości Hruszova niedaleko Usti nad Orlicą we wschodnich Czechach zderzył się z ciężarówką.
reklama
"Do wypadku doszło kilka minut po pierwszej w nocy. Na prostym odcinku nieznany samochód osobowy podjął ryzykowny manewr wyprzedzania, zmuszając kilka jadących pojazdów do gwałtownego hamowania. Polski autokar uderzył w jadącą przed nim ciężarową avię, a w niego uderzyła ciężarówka przewożąca środki chemiczne" - powiedziała PAP Eva Sichrova, rzeczniczka prasowa komendy policji w Usti nad Orlicą.
Polskim autokarem wycieczkowym z Wiednia do Wrocławia jechało w sumie 25 podróżnych, w tym dwóch kierowców. Po wypadku po turystów przyjechał autokar zastępczy.
Wypadek w Hruszovej to w ciągu ostatnich kilku tygodni trzeci wypadek polskiego autokaru na terenie Czech.
© 2026 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami