TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej


2010-05-13 - "Małopolska Miodowa Kraina"

"Małopolska Miodowa Kraina" będzie zachęcać uczestników XIV Ogólnopolskiego Spotkania Młodych w Lednicy do poznania pszczelego bogactwa Małopolski.

reklama


Uczestnicy XIV Ogólnopolskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się 5 czerwca 2010 w Lednicy, otrzymają od małopolskich pszczelarzy, zrzeszonych w Karpackim Związku Pszczelarskim, 50-gramowe słoiczki miodu. Będzie ich łącznie około 100 tysięcy sztuk. Akcja rozdawania miodu ma być jednym z elementów rozpropagowania wśród młodych ludzi powstającego w Małopolsce szlaku turystycznego, który będzie się nazywał "Małopolska Miodowa Kraina".

Udział w akcji zadeklarowało 1100 pszczelarzy zorganizowanych w 30 kołach z terenu byłego Województwa Nowosądeckiego, jak również z powiatów: Jasielskiego i Myślenickiego. Pszczelarze mają zebrać łącznie około pięciu ton miodu, natomiast rozlaniem miodu do słoiczków zajmie się nieodpłatnie firma "Sądecki Bartnik" ze Stróż.

Pomysł obdarowania uczestników zjazdu w Lednicy miodem jest wspierany przez Województwo Małopolskie oraz Powiat Nowosądecki. - Działanie to wpisuje się w duży projekt, realizowany przez Sądecką Organizację Turystyczną, a finansowany przez Województwo Małopolskie. Celem tego projektu jest wzbogacenie oferty turystycznej Małopolski przez stworzenie nowego szlaku turystycznego, który będzie funkcjonował pod nazwą "Małopolska Miodowa Kraina"- mówi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Leszek Zegzda.

Jak podkreśla Jan Golonka, Starosta Nowosądecki, słoiczki sądeckiego miodu mogą być doskonałą okazją do pokazania młodzieży z Polski i z Europy piękna Sądecczyzny i Małopolski. Jego zdaniem, może to być jeden ze znakomitych sposobów promocji.

Każdy słoiczek z etykietą zawierającą informację o darczyńcach, a także logotyp Małopolski i Powiatu Nowosądeckiego, posiadał będzie ulotkę informującą o atrakcjach regionu. Rozdawane będą one młodzieży gromadzącej się nad brzegami jeziora Lednica przez członków Karpackiego Związku Pszczelarskiego, ubranych w stroje pszczelarskie.



Wróć do strony głównej


Pełna wersja

© 2024 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami

stat24.com