TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
W tym roku nie zostanie zorganizowana impreza sylwestrowa "pod chmurką" w Zakopanem. Zamiast tego od 15 stycznia po raz drugi na dolnej Równi Krupowej zostanie utworzone bezpłatne lodowisko.
reklama
Jak argumentuje Andrzej Kawecki dyrektor Biura Promocji Zakopanego, przy obecnym budżecie miasta i braku sponsorów, którzy nie chcą wydawać dużych pieniędzy na trwającą tylko jeden dzień imprezę, lepszym rozwiązaniem będzie otwarcie czynnego przez sześć tygodni lodowiska. W tym roku lodowisko będzie zorganizowane przy współpracy z zewnętrzną firmą eventową. Ma powstać największe w Polsce tego typu przedsięwzięcie o wymiarach 60 na 30 m. dodatkowa atrakcję stanowić będzie platforma z kawiarenkami internetowymi.
Koszt powstania lodowiska zamknie się w kwocie 150 tys. zł. podczas gdy sfinansowanie Sylwestra to blisko pół miliona złotych. Jak przekonuje A. Kawecki suma, która pokryje stworzenie lodowiska wystarczyłaby tylko na gażę dla artysty i na nagłośnienie. Oprócz tego ogromne pieniądze pochłonęłoby zapewnienie ochrony dla uczestników zabawy.
W ubiegłym roku zakopiańskie lodowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem. Skorzystali z niego nie tylko turyści przebywający pod Tatrami, ale również uczniowie z zakopiańskich szkół, dla których na terenie lodowiska organizowano lekcje wychowania fizycznego. Z tego też względu propozycja ta cieszy się poparciem radnych miasta i wielu mieszkańców. Niektórzy jednak żałują, że nie będzie imprezy pod gołym niebem, jak stwierdziła jedna z mieszkanek miasta brak wielkiej imprezy nie jest taki dobry ponieważ gdyby była tego typu impreza, poszłaby ze znajomymi, a tak pozostaje wyjście na Krupówki.
Na zabawę można jednak liczyć w wielu zakopiańskich: hotelach, pensjonatach, pubach i restauracjach. Wielu turystów i mieszkańców będzie się z pewnością bawić na Krupówkach.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami