TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Jest coraz więcej chętnych do szkolenia lotniczego. Zarówno osób planujących karierę w lotnictwie, jak i fascynatów.
reklama
Zdaniem Oskara Maliszewskiego chętnych do nauki latania można ich podzielić na trzy grupy. Pierwsza grupa to młodzi ludzie planujący karierę w lotnictwie, a ona zawsze zaczyna się od licencji turystycznej i małej, dwuosobowej awionetki. Druga to biznesmeni myślący o tym, żeby przy użyciu niedużego, własnego lub wynajętego samolotu wygodniej przemieszczać się po Polsce i Europie. A trzecia - chyba najliczniejsza grupa - to osoby chcące spełnić swoje, dziecięce czasami, marzenie o lataniu - mówi Oskar Maliszewski.
Pilotowanie samolotu wydaje się wielu ludziom czymś bardzo odległym i abstrakcyjnym, ale w praktyce - dzięki unijnym przepisom, wolnej przestrzeni powietrznej, zmniejszonym wymaganiom zdrowotnym i prywatnym ośrodkom szkolenia staje się przyjemnością dostępną dla dość szerokiego grona chętnych.
Kurs do licencji turystycznej obejmuje 130 godzin wykładów i 45 godzin lotów. Można więc zmieścić się nawet ze zrobieniem kursu w dwóch miesiącach, choć zwykle szkolenie zajmuje około pół roku. Natomiast pierwszy samodzielny lot, czyli bez instruktora w kabinie, uczeń odbywa już po 13 godzinach szkolenia praktycznego. A więc podstawy pilotażu szkolnego samolotu czyli start i lądowanie da się opanować w ciągu zaledwie tygodnia.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami