TUR-INFO.PL
Serwis Informacyjny Branży Turystycznej
Związkowcy z "Solidarności" protestowali w środę w obronie pracowników hotelu Marriott - czytamy w Gazecie Wyborczej. Prawie dwie godziny w południe w Al. Jerozolimskich naprzeciwko Dworca Centralnego, trzymając flagi z napisem "Solidarność", opowiadali przez megafon o tym, jak się pracuje w najwyższym w Warszawie hotelu.
reklama
- Utrudnia się działalność związków zawodowych, wyrzucono przewodniczącego zakładowej komisji NSZZ "Solidarność", nie ma jasnego regulaminu wynagrodzeń - mówił Andrzej Kropiwnicki, przewodniczący Regionu Mazowsze NSZZ. Jego zdaniem zdarzało się, że pracownicy nie mogli przynieść do pracy drugiego śniadania, tylko musieli się stołować na własny koszt w pracy. Ironicznie skomentował wewnętrzną broszurkę hotelu, z której wynika, że pracuje się tam jak w rodzinnej firmie. - Jesteśmy tutaj dzisiaj, bo wiemy, że właśnie teraz spotyka się z pracownikami Marriottu dyrektor. Niestety, jest taka atmosfera w tej pracy, że nikt z naszych kolegów nie wyszedł, bo każdy się boi, że ją straci - mówił Waldemar Dubiński, wiceprzewodniczący związku.
Związkowcy rozdawali przechodniom ulotki ze zdjęciem hotelu i napisem: "Uwaga, zły pracodawca!". Na odwrocie napisano: "Tu łamią prawa pracownicze, tu szykanują związki zawodowe, tu nie szanują ludzi pracy, tu nie ma dialogu społecznego!".
O godz. 11.30 do związkowców wyszedł Albert Helms, dyrektor generalny hotelu. Wziął od nich petycję i obiecał, że po zapoznaniu się z żądaniami rozpocznie rozmowy. Marriott od razu kategorycznie zaprzeczył, jakoby łamał prawa pracownicze. - Te zarzuty są tak ogólne, że trudno nam się do nich merytorycznie odnieść - podsumowała Agnieszka Róg-Skrzyniarz reprezentująca hotel. Podkreśliła także, że sieć Marriott od ośmiu lat znajduje się na liście czasopisma "Fortune" "100 najlepszych firm, w których warto pracować.
© 2025 TUR-INFO.PL Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt z nami